Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Питання погашення заборгованості із заробітної плати, її легалізації та сплати єдиного соціального внеску підприємствами області обговорили в ОДА

Про основні проблеми, що виникають в ході погашення заборгованості із заробітної плати, її легалізації та із сплати єдиного соціального внеску підприємствами області, обговорено під час засідання, що відбулося 16 вересня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Світлани Онищук.

Станом на 01 вересня загальна сума боргу з оплати праці складала 25,1 млн гривень. Спостерігається позитивна динаміка погашення боргів з оплати праці на підприємствах-банкрутах (9,6 млн грн – у серпні 2020 року проти 22,2 млн грн. – у січні 2020). Відсутні борги з оплати праці в бюджетній сфері. З початку року повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на ряді економічно-активних підприємств на загальну суму понад 21,5 млн гривень.

Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску в цілому по області склала 240,1 млн гривень. З початку року її зменшено на 21,8 млн грн або на 17,7 відс. При цьому заборгованість бюджетних організацій за цей період зменшилася на 44,6 % (-37,6 млн грн).

Упродовж червня-серпня фахівцями територіальних підрозділів департаменту соціальної політики облдержадміністрації надано 2412 індивідуальних консультацій, розглянуто 36 звернень громадян щодо порушення норм чинного законодавства. На сайті облдержадміністрації, у мережі Facebook на офіційній сторінці департаменту та групі “Соціальний захист Прикарпаття” розміщено 332 інформаційні матеріали з цих питань. У рамках інформаційної кампанії в режимі онлайн організовано та проведено  69 семінарів і круглих столів, в яких взяли участь 287 осіб.

Крім цього, спеціалістами територіальних підрозділів департаменту соціальної політики облдержадміністрації опрацьовано 463 суб’єкти господарювання, віднесених до категорії “ризикових”.

В результаті вжитих заходів 25 роботодавців підвищили рівень заробітної плати, належним чином оформлено трудові договори з 152 найманими працівниками, 177 працівників зареєструвались підприємцями.

Фонд заробітної плати платників області, з якого сплачується єдиний соціальний внесок, за січень-липень 2020р. зріс порівняно з відповідним періодом минулого року на 153,3 млн гривень. Кількість застрахованих осіб, які отримували заробітну плату в розмірі меншому за мінімальний, зменшилася на 2,8 тис.осіб, а їх питома вага кількості зменшилася із 16,2% у березні до 6,6 % – у липні поточного року. Збереглась тенденція до зменшення кількості застрахованих осіб, які виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру.

З метою збереження робочих місць станом на 16 вересня 1587 роботодавців і 8348 ФОПів отримали допомогу почастковому безробіттю на загальну суму 109,2 млн гривень.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *