Телерадіокомпанія «Надвірна» відзначає 25-річчя з часу заснування18 грудня 1991 року Державний комітет Української РСР по телебаченню і радіомовленню видав свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації, який мав назву телекомпанія «Надвірна – ТБ». Засновником стала міська рада. Першим директором – Василь Скрипничук. Зйомки програм починали з чорно-білої відеокамери орендованої в Надвірнянській ЗОШ №1, яка використовувалась на уроках фізики. Першими працівниками телекомпанії «Надвірна – ТБ» стали крім Василя Скрипничука – Богдан Климковецький, інженер, та Ігор Клюфінський, оператор.
 Після Скрипничука директором став голова районної організації Республіканської партії нині покійний Богдан Олійник, він пропрацював більше двох років. За час його керівництва вдалося переконати депутатський корпус міської ради виділити 5 тисяч доларів США на придбання апаратури. На цьому обладнанні телебачення пропрацювало понад 10 років. Тоді ж було розширено штат працівників. За період з 1991 по 1996 роки виходили такі передачі: «Гість студії», «Барометр здоров’я», «Новини» та інші. В 1997 році з ініціативи покійного отця-мітрата Григорія Сімкайла була започаткована християнсько-релігійна передача «Сіль землі», що виходить посьогодні.
В 1994 – 1995 роках Надвірнянське телебачення почало співпрацювати з центральним каналом «Уніка – ТБ» для новин «Вікна», поїздом працівники телебачення передавали сюжети до Києва. В середньому 2 – 3 сюжети в тиждень виходило на всеукраїнському каналі. В цей час стартувала співпраця і з обласним телеканалом «402». Касети з готовим матеріалом передавалися до Івано-Франківська автобусом.
Восени 1996 року співзасновником телекомпанії «Надвірна-ТБ» стала Надвірнянська районна рада, а Богдана Климковецького затвердили на посаді директора.
Цього ж 1996 року було створено районне радіо «Синьо-жовта хвиля», очолила радіорубку Світлана Штієнко.
Знаковий період для місцевої телекомпанії відбувся в 2003 році – коли об’єднались телекомпанія «Надвірна – ТБ» та районне проводове радіо «Синьо-жовта хвиля» – нова структура отримала назву ТРК «Надвірна».
Працівники телерадіокомпанії є переможцями та лауреатами різноманітних всеукраїнських та міжнародних фестивалів, конкурсів.
В 2011 році Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення про перехід на новий телевізійний формат – цифрове мовлення. З ініціативи ТРК «Надвірна» 5 місцевих мовників об’єдналися навколо телекомпанії РАІ, для мовлення в цифрі на всю область. Того ж 2011 року була отримана ліцензія на цифрове мовлення, що дало можливість транслювати місцеві телепередачі на всю область.
Сьогодні ТРК «Надвірна» є самодостатнім колективом, який готовий виконувати будь які завдання медіа простору. Наша мета – робота на благо місцевої громади і задоволення  її інтересів, що тісно переплітається з завданнями суспільного і громадського мовлення, які сьогодні знаходяться в стадії становлення. До нових зустрічей!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *