Для представників ОТГ області, які працюють в галузях освіти, культури та спорту, провели навчальний семінар
Директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк, відкриваючи семінар, наголосив, що сьогодні необхідно надавати особливого значення й гуманітарному блоку реформи децентралізації. «Від вирішення цих питань залежить майбутнє виховання дітей, збереження традицій та культури нашої держави. Надання якісних послуг у сферах освіти, культури та спорту має бути серед пріоритетних завдань у новоутворених територіальних громадах», — резюмував Руслан Панасюк.
Він висловив переконання, що такі заняття є своєрідними комунікативними майданчиками, на яких відбувається ефективний обмін інформацією, також наголосив і на важливості забезпечення діалогу між представниками ОТГ та обласною владою у проведенні секторальної децентралізації.
Заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Кобилянський, у свою чергу, зосередив увагу присутніх на необхідності організації якісної роботи в ОТГ у гуманітарному напрямі. « Перед вами стоїть багато викликів, на які необхідно реагувати. Нині потрібно організовувати належну роботу на місцях, щоб діти отримували якісну шкільну та позашкільну освіту тощо», — наголосив управлінець, звертаючись до учасників семінару.
Богдан Кобилянський додав, що обласна влада всіляко допомагатиме та підтримуватиме представників ОТГ у проведенні реформи децентралізації. «Ми не можемо допустити, щоби якась громада зійшла на півшляху проведення реформи. Ми навчатимемо працівників ОТГ надавати якісні послуги. Плануємо організувати системний цикл навчання у гуманітарному напрямі».
Начальник управління національностей та релігій ОДА Володимир Федорак розповів про організаційні аспекти функціонування галузі культури на рівні ОТГ. За його словами,структура закладів культури об’єднаних територіальних громад повинна враховувати потреби населення. Він наголошував на необхідності збереження таких закладів, а також запропонував ідею зі створення центрів надання культурних послуг.
Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович поінформував присутніх про основні напрямки створення нового освітнього простору у рамках концепції «Нова українська школа», а також розповів про організацію управління середньою освітою на рівні ОТГ.
Головний спеціаліст управління освіти Олександра Фащук акцентувала увагу на питанні формування ефективної моделі розвитку фізичної культури та спорту в умовах децентралізації.
Своєю чергою, Наталія Самочко, директор Більшівцівської ЗОШ, говорила про модель опорної школи як центру освітнього округу ОТГ. Учасники семінару також мали можливість оглянути Більшівцівський опорний навчальний заклад.
Представник програми «ПУЛЬС» Марія Баран поінформувала про залучення додаткових інвестицій на розвиток закладів освіти через проектну діяльність. А заступник голови Більшівцівської ОТГ Марія Щепанська розповіла про досягнення функціонування сільського клубу у селі Жалибори.
Насамкінець, учасники семінару відзначили продуктивний характер розмови та висловили впевненість, що проведення таких занять сприятимуть підвищенню ефективності їхньої діяльності.
0 Коментарі