Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує


До уваги громадян – власників земельних ділянок!


До уваги громадян – власників земельних ділянок!

Державна податкова інспекція у Надвірнянському районінагадує громадянам – власникам земельних ділянок, що відповідно до норм Податкового Кодексу України  нарахування фізичним  особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами, які видають платникові до 1 липня поточного року документ на сплату податку.
Сплачується земельний податок протягом 60 днів з дня вручення документу. У 2015 році граничний строк сплати зобов'язання, вказаного у квитанції – 28 серпня.
Податковим кодексом також визначено, що від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.
Для отримання пільги по сплаті земельного податку, а також для звірки нарахувань по земельному податкунадвірнянціповинні звернутися до Центру обслуговування платників податків та пред'явити документи, що підтверджуютьпро наявність земельної ділянки та пільгу.
 
Затверджено нові форми книг для обліку доходів і витрат для платників єдиного податку І – ІІІ груп
Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. № 563затверджено:
– форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість);
– Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість;
– форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість);
– Порядок ведення книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.
Крім того, встановлено, що книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.
Крім того, для платників єдиного податку також затверджено нові форми декларацій (наказ Мінфіну від 19.06.2015 року  №578), а саме:
 – форму податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;
 – форму податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);
 – форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 
 
Затверджено форму відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку
Відповідно до статті 267 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ, зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 р. № 563 затверджено форму відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку за місцем реєстрації об’єкта оподаткування (форма Л).
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції не оподатковуються ПДФО
Доходи, що отримують громадяни від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках, не декларуються і податок на доходи фізичних осіб не сплачується.
Такі  законодавчі вимоги і умови, яким повинен відповідати власник земельної ділянки, перелічено у підпункті 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Податкового Кодексу України. Також цим пунктом встановлено, що до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються:
– доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
– садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує);
– особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок а також розмір виділених (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Звертаємо увагу, що якщо розмір земельних ділянок, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
 
На підтвердження продажу власної сільськогосподарської продукції власник надає довідку про наявність земельних ділянок
При продажу фізичною особою власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок.
 Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.
Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки, та  видається безоплатно, строком на 5 років.
Також інформуємо, що при продажу власної продукції тваринництва груп 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати (мінімальна зарплата у 2014 році – 1218,00 грн.) такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
У разі, коли сума отриманого доходу перевищує 121800 грн., фізична особа зобов’язана надати органу державної фіскальної служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва.
 Варто зауважити, що форма «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма № 3ДФ) затверджена Наказом Міндоходів України від 17.01.2014 року № 32 “Про затвердження Порядку видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок та її форми”.
Також необхідно врахувати, що  статею 121 Земельного кодексу України, визначено розміри земельних ділянок згідно, з якими громадяни мають право на безоплатну передачу, зокрема: ведення особистого сільського господарства – не більше 2,0 га; ведення садівництва – не більше 0,12 га; будівництва i обслуговування житлового будинку, господарських будівель i споруд (присадибної ділянки) у селах – не більше 0,25 га, у селищах – не більше 0,15 га, у містах – не більше 0,10 га; індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га; будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.
Фіскальний чек обов’язково повинен містити ставку та суму акцизного податку
В розрахунковому документі – фіскальному чеку РРО обов’язково повинні бути відображені ставка та сума акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів.
Для правильного відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в розрахункових документах платникам варто звернутися до центрів сервісного обслуговування для програмування касової техніки. Перепрограмування РРО не тільки забезпечить відповідність розрахункових документів вимогам чинних нормативно-правових актів, але й полегшить обрахунок цього податку при декларуванні.
Нагадуємо, що Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України, якими,  зокрема, з 1 січня 2015 року запроваджено нарахування та сплату акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів.
Ставка цього нового податку  становить 5 % від вартості товару,  його сплачують суб’єкти господарювання, які реалізують підакцизні товари в роздріб.
Одночасно наголошуємо  на доцільності громадського контролю та контролю з боку споживачів за видачею в роздрібній мережі фіскальних звітних чеків та відображення у них сум акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, оскільки отриманий чек за придбані Вами алкогольні і тютюнові вироби та нафтопродукти є доказом, що Ваші кошти не пішли на фінансування тіньової економіки, а повернулись у вигляді податків у місцеву скарбницю.
В разі невидачі покупцю чека, прохання направляти повідомлення в ДПІ у Надвірнянському районі.
 
З початку року підприємствами Надвірнянщини- платниками податку на прибуток сплачено до зведеного бюджету 2,4 млн. грн
Із зазначених коштів до державного бюджету протягом першого півріччя надійшло 1,9  млн. грн., місцева казна поповнилась на 0,5 млн. грн. 
Платники податку на прибуток підприємства, у яких дохід за 2014 рік дорівнює або перевищує 10 мільйонів гривень, сплачують авансові внески з податку на прибуток у наступних розмірах:
    – у січні-лютому 2015 року – у розмірі 1/12 суми податку на прибуток за 2013 рік;
   -у березні-грудні 2015 року – у розмірі 1/12 податку на прибуток за 2014 рік;
  – у січні-травні 2016 року – у розмірі 1/12 податку на прибуток за 2014 рік.
      З червня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток сплачуються, якщо річний дохід від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2015 рік, дорівнює або перевищує 20 млн. грн. (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових організацій).
      Дванадцятимісячний період починатиметься з червня і триватиме по травень наступного року.
     Довідково :зазначений порядок передбачений пунктом 57-1 статті 57 та пунктом 9 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України.
Електронні сервіси для платників податків
ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що для якісного обслуговування платників податків на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:
 «Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді та переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків) у режимі реального часу;
«Дані реєстру платників ПДВ» – щоденно оприлюднюється інформація про платників ПДВ;
«Митна статистика» – можна отримати статистичну інформацію по     6-ти показниках;
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – сервіс для перевірки надійності ділових партнерів (наприклад, наявність податкового боргу);
«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів;
«Анулювання реєстрації платника ПДВ» – сервіс, який надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду;
«Антикорупційний сервіс «Пульс» – «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання цілодобово мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;
«Заповнення декларації громадянами» – сервіс, який надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів ДФС фізичні особи – підприємці та громадяни, та надіслати її до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку у режимі он-лайн;
«Реєстр платників єдиного податку» – щоденно оприлюднюється інформація про платників єдиного податку;
«Акредитований центр сертифікації ключів» – інформація щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС), який безкоштовно надає послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП); отримання ЕЦП; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати та подати звітність в електронному вигляді (ОПЗ), електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» та інші програмні забезпечення, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС та інше;
«Електронна звітність» – інформація щодо порядку надання звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати, подати податкову звітність і реєстр отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді (ОПЗ), актуальні нововведення;
«Електронна митниця» – передбачає здійснення митних процедур в електронному вигляді, використання електронних документів, у тому числі митних декларацій, засвідчених ЕЦП;
«Реєстр страхувальників» – інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер, код КВЕД, по якому призначений клас ризику та клас професійного ризику;
«Дані про взяття на облік платників податків» – формується інформація по запиту щодо взяття на облік платника.
Увага! Звіт з екоподатку подається за старою формою
Нагадуємо, платники екологічного податку (у т.ч. бюджетні установи) у період з 1 липня до 10 серпня 2015 року (включно) повинні подати до територіальних органів ДФС податкові декларації з екологічного податку за II квартал.
Наразі є чинною форма декларації, затвердженої наказом ДПАУ від 24 грудня 2010 р. №1010. Вона вже застаріла у зв’язку зі скасуванням екоподатку за викиди пересувними джерелами забруднення, але нову форму ще не затверджено. Згідно з п.46.6 ПКУ нові форми декларації набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. Оскільки період звітування розпочався, то звітувати за II квартал 2015 року установам – платникам екоподатку доведеться за старою формою.
Звертаємо увагу, що наразі розроблено нову форму декларації з екоподатку, у якій враховано всі податкові нововведення. Від 30 березня 2015 р. всі бажаючі мають можливість долучитися до обговорення проекту наказу Міністерства фінансів «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку». Ознайомитися з проектом даного наказу можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2015-rik/63631.html  
Кого звільнено від застосування РРО та санкцій з 23 липня 2015 року
Законом встановлено, що від застосування РРО звільняються фізичні особи – підприємці платники єдиного податку 1 групи, 2 і 3 груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.
Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Крім цього, тимчасово звільняються від застосування санкцій:
– суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) – до 1 липня 2015 року.
При цьому санкції у період з 1 липня 2015 року до 1 січня 2016 року не застосовуються до суб’єктів господарювання, які до 1 серпня 2015 року уклали договори на постачання РРО, включених до Державного реєстру РРО, і ввели в експлуатацію такі реєстратори до 1 січня 2016 року;
– суб’єкти господарювання при виконанні операцій з купівлі-продажу інвалюти у разі, якщо ці операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування – до 1 січня 2016 року.
Проводити технічне обслуговування без порушення раніше здійсненого належним чином опломбування РРО, ремонтувати РРО можна виключно через центри сервісного обслуговування.
У разі незабезпечення гарантійного ремонту РРО протягом 7 робочих днів та невведення в експлуатацію належним чином зареєстрованого на суб’єкта господарювання резервного РРО до центрів сервісного обслуговування застосовуються фінансові санкції у розмірі 5 мінімальних зарплат, встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб’єктом господарювання, до закінчення строку їх служби. Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим 7 років. У разі зміни законодавчих вимог до використання реєстратора розрахункових операцій виробник (постачальник) зобов’язаний, за наявності технічних можливостей, здійснити доопрацювання реєстратора розрахункових операцій.
Також уточнено, що у разі невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівки сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
вчинене вперше – 1 гривня;
за кожне наступне вчинене порушення – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Обмеження при розрахунках готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб
Підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених постановою Правління НБУ. 
Такі граничні суми розрахунків визначені постановою Правління НБУ від 06.06.13 № 210, і становлять:
– для підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 гривень;
– фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 гривень;
– фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 000 гривень.
Платежі понад встановлені граничні суми проводяться через банки шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.
Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
При цьому, обмеження не поширюються на:
– розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами;
– добровільні пожертвування та благодійну допомогу;
– використання коштів, виданих на відрядження.
Зазначені норми визначені п 2.3 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті України», затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 № 637.
 
На Надвірнянщинінадходження податку на доходи фізичних осіб збільшились майже на 8 млн гривень
Протягом поточного року до бюджетів Надвірнянщининадійшло 55,7млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Цей показник на 7,5млн гривень більший показника аналогічного періоду минулого року. Впродовж цього року до місцевих бюджетів надійшло 41,7 млн гривень податку, до державного бюджету надійшло 13,9 млн.грн.Про це повідомила заступник начальника інспекції Оксана Пліщук
Нагадуємо, податок на доходи фізичних осіб сплачується суб’єктами господарювання при виплаті найманим працівникам заробітної плати та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу України. Доходи, нараховані (виплачені) впродовж цього року, оподатковуються за ставкою 15 відсотків.
Щодо доходів, які в календарному місяці перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків (у 2015 році – до суми, яка перевищує 12180 грн.).
Відповідальність за роздрібний продаж пива без ліцензії
З 1 липня 2015 року всі суб’єкті господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю виключно пивом, повинні мати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Така діяльність повинна здійснюватися виключно у торговельних приміщеннях (будівлях), без обмеження торговельної площі, обладнаних відповідно до вимог законодавства з обов’язковим застосуванням касових апаратів.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, в тому числі пивом, без наявності ліцензії штраф становить 200 % вартості реалізованої продукції (пива), але не менше 10 тис. гривень.
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *