Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Людмила Сірко: Ми повинні захистити кожну дитину, яка проживає на теренах Прикарпаття

Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулася нарада, під час якої обговорювали основні напрямки та аспекти роботи обласної, районних служб у справах дітей та закладів цілодобового перебування дітей з початку року.

Захист прав та інтересів дітей, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщених діток – основна мета згаданих служб і установ. Тому Людмила Сірко наголосила, що, попри виклики сьогодення, найголовніше у діяльності профільних служб – своєчасно та ефективно у рамках чинного законодавства захистити кожну дитину, яка сьогодні проживає на Прикарпатті.

Зокрема, йшлося про захист прав та інтересів дітей, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та організацію цієї роботи службами у справах дітей районних військових адміністрацій та керівниками центрів.

Значну увагу на нараді приділили роботі служб у справах дітей щодо створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів. Важливим при цьому є здійснення заходів контролю за місцем проживання, умовами утримання, навчання, виховання дитини, над якою встановлено опіку, піклування, яка влаштована у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, захист житлових, майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відтак обговорено результати позапланових перевірок працівниками головного управління Національної соціальної сервісної служби в області щодо дотримання прав дітей, які втратили батьківське піклування, зокрема й дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які були влаштовані до закладів інституційного догляду та виховання дітей.

Мовилося на нараді й про реалізацію обласною військовою адміністрацією соціального проєкту «Турбота про родину Героя», забезпечення дітей загиблих Героїв пільговими відпочинковими путівками та їхню участь у різноманітних заходах.

Довідково

Сьогодні на обліку служб у справах дітей області перебувають 1179 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, функціонують 12 дитячих будинків сімейного типу (84 вихованців), 72 прийомні сім’ї (136 дітей), 882 дитини влаштовані у сім’ї опікунів та піклувальників.

Також в області проживають 170 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування із законними представниками (опікунами, прийомними батьками, батьками-вихователями), які перемістилися (евакуювалися) на територію нашого регіону з інших областей України, що знаходяться у зоні бойових дій. У п’яти закладах області цілодобового перебування проживають 107 вихованців.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *