Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Олександр Кеніз взяв участь в колегії департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА

  

  
За участю першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, заступника голови ОДА Ігоря Пасічняка, керівництва обласної ради відбулося засідання колегії департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. Участь у його роботі взяли 
голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, начальник відділу освіти РДА Степан Северилов, голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович, начальники профільних структурних підрозділів райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад.
 
Під час колегії розглядалися питання створення нового освітнього середовища та оновлення змісту навчальної діяльності в умовах Нової української школи, реформування системи освітніх інтернатних закладів області в умовах Національної стратегії деінституалізації та створення інклюзивно-ресурсних центрів. Йшлося і про реалізацію молодіжної політики.
Як зазначила Марія Савка, 2018 рік повинен стати початком практичної реалізації реформи галузі освіти на Прикарпатті. І саме від якісного старту даної реформи, спільної роботи усіх рівнів влади і громадського сектору залежатиме її подальший успіх.
За словами директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Віктора Кімаковича, для практичного впровадження освітньої реформи створено нові програми, впроваджуються новітні методики викладання, створюються умови для формування освітнього середовища. Задля цього в державному бюджеті передбачено 2 млн 714 тисяч гривень, які будуть розподілені між областями. За ці кошти закуповуватимуться підручники, меблі для класних кімнат, дидактичні матеріали, комп’ютерне обладнання. Зокрема, як зауважив директор структурного підрозділу, підручники видаватимуться у двох томах – окремо для першого і другого семестрів. Це дасть змогу зменшити фізичне навантаження на спину дитини.
Окрім того, вже цього року вчителі початкових класів (які навчатимуть першокласників у 2018-2019 та 2019-2020 роках), а також заступники директорів шкіл, вчителі фізичного виховання і образотворчого мистецтва пройдуть перекваліфікацію за різними системами навчання – за допомогою дистанційного та очного навчання. Задля цього в області працюватимуть 60 тренерів, котрі проводитимуть навчання у кілька етапів. 
Розповідалося під час колегії і про реформування системи освітніх інтернатних закладів. Мова йшла про те, що вже до 2026 року такі заклади будуть ліквідовані. Натомість дітки із особливими потребами навчатимуться в загальноосвітніх закладах або отримуватимуть інклюзивну освіту. Тож відтепер у районах області створюватимуться інклюзивно-ресурсні центри, в яких і навчатимуться школярі.
Варто зазначити, що наразі в інтернатних закладах області перебуває близько двох тисяч дітей, які мають батьків. Тож  реформування системи освітніх інтернатних закладів Івано-Франківщини в умовах Національної стратегії деінституалізації та створення інклюзивно-ресурсних центрів дасть можливість таким дітям виховуватися в родинах.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *