«Субсидію оформили вже 6 млн. родин», – сказав він. Міністр зазначив, що суть системи субсидіювання в тому, що багаті повинні платити ринкову ціну за енергоносії, а бідним потрібно допомогти уникнути цінового шоку шляхом програм соціального захисту.
Павло Розенко нагадав, що Уряд максимально спростив механізм призначення субсидій громадянам.«Розмірковували, чи варто вводити низку додаткових критеріїв для людей, обмежуючи їх в отриманні субсидій. Але такий крок зробив би дуже важкою систему нарахування субсидій. Тому ми вирішили відмовитися від зайвих обмежень і давати субсидії усім, хто їх попросить, тобто пішли шляхом максимальної лібералізації, – зауважив він. – Ускладнивши систему, ми б відсікли, можливо, 3-5% субсидіантів, які зловживають, не більше. Але іншим 95% б суттєво ускладнили життя».
За словами Міністра, протягом року суттєво поліпшилася процедура нарахування субсидій. «Ми модернізували нашу систему, і тепер дані про доходи субсидіантів беремо у безпосередньо у ДФС», – сказав він.
Міністр вкотре наголосив, що відповідальність за проблеми з оформленням субсидій несуть місцеві органи влади. «Там інерція дуже велика, – сказав Павло Розенко. – Місцеві влади часто не можуть роз’яснити людям порядок нарахування субсидій, затягують процес розгляду документів. Існують черги, доволі багато скарг».
Також Павло Розенко запевнив нинішніх отримувачів субсидій, що їм не варто хвилюватися з приводу переоформлення цього виду державної допомоги на поточний рік. «Усім, хто вже отримує субсидію, у 2016році її призначатимуть автоматично», – запевнив Міністр.
Очільник Мінсоцполітики наголосив, що одним із основних завдань системи субсидій є сприяння енергоефективності. «Механізм її підвищення вже запущено, – сказав він. – Якщо людина використовує в опалювальний сезон менше електроенергії чи газу, ніж обсяги, з розрахунку яких обраховувалася субсидія, то на її рахунку накопичуються зекономлені кошти, які вона потім може використовувати їх для оплати наступних періодів».
0 Коментарі