25 річниця Студентської революції на граніті

У жовтні цього року виповнюється 25 років, коли у Києві студенти організували перший український Майдан – Студентську революцію на граніті.

У жовтні цього року виповнюється 25 років, коли у Києві студенти організували перший український Майдан – Студентську революцію на граніті.

Здійснивши перший успішний ненасильницький політичний протест проти чинної комуністичної влади в УРСР, молодь вже на початку 90-х років довела своє право жити у вільній демократичній державі.

Відтак, враховуючи важливе значення цієї масової акції протесту для здобуття Україною незалежності, з метою вшанування патріотизму і мужності молоді у відстоюванні своєї громадянської позиції 1 жовтня цього року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення 25-ї річниці Студентської революції на граніті – масової студентської акції громадянської непокори, спрямованої на захист національних інтересів українського народу.

Довідково

Револю́ція на грані́ті (або Студе́нтська револю́ція на грані́ті) — кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською радянською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в Україні (тодішній УРСР). Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності).

Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.

Головними вимогами молоді були:

• недопущення підписання нового союзного договору;

• перевибори Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі не пізніше весни 1991 року;

• повернення на територію УРСР українських солдатів, а також забезпечення проходження військової служби юнаками-українцями винятково на території республіки;

• націоналізація майна Компартії України та ЛКСМУ;

• відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола.

12—17 жовтня на підтримку студентів застрайкували і всі вищі навчальні заклади Києва (а також технікуми, ПТУ і старші класи шкіл). Мітингувальники перекрили рух транспорту, оточили Верховну Раду, захопили корпуси Університету ім. Шевченка. Студентські акції протесту пройшли в обласних центрах, зокрема, Луганську та Львові. Після розмови зі студентами демонстративно здав свій квиток члена КПРС відомий письменник Олесь Гончар . Це був масовий рух за ідеї незалежності України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *