Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

8 лютого – Міжнародний день боротьби з епілепсією

Міжнародний день епілепсії покликаний звернути увагу суспільства на проблему епілепсії, розширити можливості людей з епілепсією, поліпшити якість їхнього життя.
Цей день проводиться в другий понеділок лютого і є ініціативою Міжнародного бюро епілепсії і Міжнародної протиепілептичної ліги та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Епілепсія – це неінфекційне хронічне захворювання мозку, яке супроводжується нападами судом. В Україні на цю недугу хворіють понад 100 тисяч людей. У виникненні епілепсії виділяють дві групи причин: епілепсія як спадкове захворювання та симптоматична епілепсія – на фоні ураження кори головного мозку внаслідок черепно-мозкових травм, перенесених інсультів, менінгоенцефалітів, пухлин головного мозку

Як правило, напади схожі один на один. Втрата свідомості, крик, посиніння, судоми в руках і ногах, слиновиділення у вигляді піни – так виглядає найбільш поширений розгорнутий напад епілепсії. Після нього людина відчуває сонливість, загальмованість. Напад як ніби випадає з пам’яті – людина не пам’ятає, що з нею відбувалося, не може описати свій стан.

Планове лікування хворих на епілепсію спрямоване на запобігання судомних нападів. Це постійний прийом медикаментів за призначенням лікаря та немедикаментозна профілактика: правильний режим сну та відпочинку, запобігання стресовим ситуаціям, фізичним перенавантаженням, травмам голови, інсультам, менінгітам. Таким пацієнтам не можна вживати алкоголь та інші психотропні речовини.

Як допомогти під час нападу епілепсії?

У більшості сформувався стереотип, що під час нападу людині обов’язково потрібно розтиснути щелепи і помістити між зубами якийсь предмет, щоб не запав язик. Це величезна помилка.

Головне завдання людини, яка стала свідком нападу – захистити пацієнта від травми. За можливості приберіть подалі предмети, які можуть травмувати постраждалого, зніміть гострі прикраси на одязі, краватку.
Переверніть голову на бік і підкладіть щось м’яке.
Ні в якому разі не намагайтеся щось покласти між зубами. Таким чином можна тільки нашкодити. Під час нападу виникає спазм м’язів і застосовуючи силу дуже легко травмувати постраждалого, пошкодити зуби.
Не тримайте пацієнта, намагаючись зупинити судоми – це марно. Не чіпайте і не рухайте його, якщо для цього немає необхідності.
Викличте швидку і пам’ятайте, що напад зазвичай закінчується сам по собі через хвилину-максимум дві.
Необхідно пам’ятати, що для багатьох людей, які живуть з епілепсією, непорозуміння оточуючих та дискримінацію подолати буває складніше, ніж самі напади.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *