Арсеній Яценюк: Через десять років Україна має самостійно забезпечувати себе газом власного видобутку

«Через десять років Україна повинна забезпечувати себе газом. Через зменшення споживання і збільшення обсягу власного видобутку», – наголосив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України у вівторок, 7 липня.

Енергоефективність і енергонезалежність держави Глава Уряду назвав одним із основних стратегічних напрямків для України: «Через десять років Україна повинна себе самостійно забезпечувати газом власного видобутку».

Для цього, підкреслив Арсеній Яценюк, необхідно змінити податкову політику в сфері енергетики: «Ті, хто «спилили» ліцензії і мають сьогодні так звані спільні договори, будуть платити 70% ренти, як ми встановили. У них є надприбутки, вони нічого не вкладали у видобуток, тому держава буде стягувати з так званих газових олігархів до того моменту, доки вони не перейдуть на угоди про розподіл продукції – прозорі, зрозумілі і європейські».

Що стосується приватних компаній, які готові збільшити видобуток газу, Глава Уряду запропонував наступну формулу: «Якщо вони нам дають гарантії по збільшенню обсягу видобутку, тоді держава перейде на більш прогресивну і ефективну систему оподаткування в енергетичному секторі».

Він повідомив, що під час українсько-американської інвестиційної конференції, яка невдовзі пройде у Вашингтоні, Уряд представить нову стимулюючу систему оподаткування в енергетичному секторі.

Окрім того, для самостійного  забезпечення країни газом, наголосив Арсеній Яценюк, пріоритетними є програми енергоефективності. Ці програми, зазначив Глава Уряду, є окремим блоком міжнародного співробітництва України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *