Арсеній Яценюк у Вашингтоні: Єдність всього вільного світу – найкраща відповідь будь-якому агресору"Україна захищає не лише себе – ми захищаємо Європу та міжнародний закон і порядок", – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час глобального форуму Американського єврейського комітету в рамках робочого візиту до Вашингтона у понеділок, 8 червня.

Він підкреслив,  що долі українського та єврейського народів мають багато спільного: «Ми пережили дуже складні часи і постали перед невимовним злом. Мільйони євреїв були вбиті під час Голокосту тільки за їх прагнення вижити як нація, як люди й народ.  Мільйони українців під час голодомору були вбиті совєтамиза те ж саме – за своє прагнення жити і процвітати як нація».  

 Арсеній Яценюк наголосив, що сьогодні Україна постала перед величезними викликами». Він підкреслив, що Росія незаконно анексувала Крим і розпочала переслідування кримських татар, їхніх прав та свобод: «Потім очолювані Росією терористи і російські війська вчинили наступ на Донецьк і Луганськ. І Росія почала залякувати весь світ».

Глава Уряду підкреслив, що Україна бореться з регулярною російською армією: «Нам вдалося зупинити російське військо. Україна захищає не лише себе – ми захищаємо Європу та міжнародний закон і порядок. Тож йдеться не лише про український народ – йдеться про світ».

Він нагадав, що 1994 року Україна разом зі США, Великобританією  та Росією підписали «сумнозвісний Будапештський меморандум», за яким Україна відмовилася від одного з найбільших у світі ядерних арсеналів в обмін на гарантії територіальної цілісності, незалежності й суверенітету. Проте зараз, підкреслив він, Україна втратила частину своєї території: «Цей конкретний факт підриває глобальні зусилля щодо  програми нерозповсюдження ядерної зброї. Уявіть, що хтось в Ірані чи іншій країні може сказати: Україна як країна позбавилася ядерної зброї і втратила територію, тож які додаткові гарантії ми можемо отримати?»

 «І з цього нам треба зробити серйозні висновки. Україна дуже важлива для програми нерозповсюдження ядерної зброї і для миру та стабільності у всій Європі», – наголосив він.

 «Ми переконані, що повернемо контроль над Донецьком, Луганськом і Кримом. І ми контролюватимемо нашу територію», – сказав Арсеній Яценюк.

 Він наголосив на важливості «єдності всіх членів ЄС та всього вільного світу».

«Сьогодні вільний світ під загрозою. Це не лише війна між Росією та Україною. Це війна між минулим і майбутнім. Це війна між темрявою і світлом. Це війна між диктатурою і свободою. І щоб перемогти у цій війні ми маємо бути єдині», – підкреслив він.

«Об’єднані – ми переможемо, роз’єднані – зазнаємо поразки», – сказав Глава Уряду.

На переконання Арсенія Яценюка, важлива єдність як країн Європейського союзу, так і єдність  США та ЄС: «Ваша єдність – це найкращий рецепт і найкраща відповідь будь-якому агресору і будь-якій агресії. Єдина і сильна відповідь тим, хто хоче підірвати світовий порядок, «намалювати» нові кордони після Другої світової війни, хто не поважає права і свободи, не поважає демократію та не поважає наші нації. Це – наші вороги».

 Він підкреслив,  що долі українського та єврейського народів мають багато спільного: «Ми пережили дуже складні часи і постали перед невимовним злом. Мільйони євреїв були вбиті під час Голокосту тільки за їх прагнення вижити як нація, як люди й народ.  Мільйони українців під час голодомору були вбиті совєтамиза те ж саме – за своє прагнення жити і процвітати як нація». 

 Глава Уряду висловив вдячність Американському єврейському комітету  та особисто директорові АЄК Девіду Харрісу за підтримку України та направлення листа до Білого дому із закликом підтримати український народ в боротьбі проти російської агресії.

 «Ми ніколи не здамося, ми будемо боротися і перемагати. Ми досягнемо успіху. Це наше майбутнє», – сказав Арсеній Яценюк.

 Глобальний форум Американського єврейського комітету – широка міжнародна платформа, яка щороку збирає понад 2000 учасників із більш як 70 країн світу. До учасників форуму в різні роки зверталися Президенти США Білл Клінтон та Джордж Буш, Мадлен Олбрайт, Хілларі Клінтон, Джон Керрі та інші світові лідери.

Учасникам цьогорічного форму АЄК свої відеозвернення адресували Канцлер Німеччини Ангела Меркель, Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, Прем’єр-міністр Ізраїля Беньямін Натаньяху, виступили Міністр національної інфраструктури, енергетики та водопостачання Ізраїлю Біньямін Бен-Елієзер та Міністр закордонних справ Болгарії Даніел Мітов.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *