Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Цікаві факти про українську мову

Ачи знали ви, що:

Сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів. За лексичним запасом українська є найбільш спорідненою з білоруською – 84%, із польською – 70%, сербською – 68%  мовами щодо відповідності спільних слів, а от із російською – 62%.

Українська мова входить у тридцятку найпоширеніших у світі мов, кількість людей, які розмовляють українською – близько 45 мільйонів.

Українська мова – єдина серед слов’янських мов, що зберегла кличний відмінок. Тому в нас є цілих сім відмінків.

Українська мова багата на слова зменшувально-пестливої форми. Відтак слово «вороги» має зменшувально-пестливу форму, яка вживається у тексті гімну України: «…згинуть наші вороженьки, як роса на сонці».

Найдовше слово має аж тридцять літер. Воно означає хімікат для боротьби зі шкідниками: «дихлордифенілтрихлорметилметан».

Перші слова з української мови були записані у 448 р. н.е. Тоді візантійський історик Пріск Панікійський перебував на території сучасної України в таборі володаря Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію, і записав слова «мед» і «страва».

Найуживанішою буквою з українського алфавіту в словах є літера «п»; саме з неї починається найбільша кількість слів. Найменш уживаною буквою з українського алфавіту в словах є літера «ф». Наявність цієї літери у слові, вказує на те, що слово є іншомовним (запозиченим), адже раніше, її вимовляли як сполучення букв «ХВ»:  хвіртка, Хведір, шахва тощо.

Риси української мови наявні ще в писемних пам’ятках XIV – XV століття.

Протягом останніх чотирьох століть українську мову намагалися знищити найбільшу кількість разів порівняно з іншими мовами – 134 рази

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *