Дорогі ветерани, учасники наймасштабнішої в історії людства війни !Генеральна Асамблея ООН оголосила  8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення і присвятила ці дати пам'яті всіх жертв Другої світової війни. Їх відзначають у світі щороку. Бо Друга світова війна стала трагедією та гуманітарною катастрофою, яка коштувала життя мільйонів людей, завдала непоправних втрат людській цивілізації та культурі.
Українські території потрапили у вир бойових дій із перших днів війни у 1939 році. Більше 8 мільйонів людських життів віддала Україна. На фронтах загинуло майже 3,5 мільйони вихідців з України. До Німеччини на каторжні роботи з України було вивезено понад 2 мільйони молодих людей.
На жаль, сьогоднішні Дні пам’яті та примирення ми зустрічаємо з великою тривогою. Заява Президента РФ В.Путіна про те, що Росія і без українців перемогла б фашизм, може сприйматися лише як глумління над жертовним внеском нашого народу в перемогу у Другій світовій війні. Нищили  український народ на території нашої України два однакові окупаційні тоталітарні режими. Сталін і Гітлер – однакові   вороги України. Пам’ятаймо про це, вшановуючи мільйони полеглих співвітчизників.
Сучасна ситуація дуже нагадує 1939 рік, коли Галичина та країни Балтії, не виявляючи агресії до тодішнього СРСР, стали жертвами військової окупації з боку «старшого брата». Недарма Парламентська Асамблея ОБСЄ 1 липня 2009 року порівняла злочини сталінізму із нацизмом як уособлення геноциду.
Нині кремлівська пропаганда відбілює Сталіна також для легітимізації своїх майбутніх дій, спрямованих на територіальні претензії та військову агресію проти інших держав. Зупинили Гітлера – зупинимо й Путіна! Здолали німецький фашизм – здолаємо і російський!
Сьогодні в Надвірнянському районі мешкають: 42 вояки УПА,  2961 – ветеран війни, учасників бойових дій –  414, учасників війни – 2195, членів сімей загиблих – 244, інваліди війни І групи – 9, ІІ групи – 41, ІІІ групи – 58. Ми низько схиляємо голови перед ветеранами. Ви навчили нас, своїх нащадків, головному – жити гідно, любити свою землю. Ви поділились з нами найдорожчим – своїм життєвим досвідом, як бути вірними своїй Батьківщині, законам честі, совісті і любові. 
Обов’язок сучасників – шанувати пам’ять про подвиг Українського народу,його визначного внеску у перемозі  над ворогом  у Другій світовій війні, турбуватися про живих, поважати історію минулого.
Наш обов’язок – зберегти пам’ять про те, якою ціною здобута Перемога.
Від щирого серця бажаємо Вам і Вашим близьким бадьорості, наснаги, міцного здоров’я, тепла і затишку в сім’ях.
Честь і слава живим героям! Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам, які відали своє життя за свободу!
 
З повагою,
голова районної
державної адміністрації                                                               Олександр Кеніз 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *