Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ у Надвірнянському районі інформує:

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році

ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що з початку 2016 року розпочалася кампанія деклару- вання громадянами доходів, отриманих у 2015 році.

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році

ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що з початку 2016 року розпочалася кампанія деклару- вання громадянами доходів, отриманих у 2015 році.

Свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспіль- ства.

Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави, реалізація права громадян на податкову знижку.

Податкова декларація про майновий стан і доходи надається фізичною особою у разі отримання нею протягом 2015 року доходів:

– від двох і більше податкових агентів;

– від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:

а) доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

б) доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

в) інвестиційного прибутку;

г) вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

д) іноземних доходів.

 

Із заробітної плати, лікарняних та винагород за цивільно-правовими договорами ЄСВ з 1 січня 2016 року не утримується

Із заробітної плати, лікарняних і так званих «декретних» виплат, а також з винагороди за роботи чи послуги за цивільно  – правовими договорами з 1 січня 2016 року ЄСВ не утримується, – звертають увагу фахівці ДПІ у Надвірнянському районі.

З цього року  такі доходи зменшуються на податок на доходи з фізичних осіб і військовий збір. Перед утриманням податку на доходи оподатковану суму необхідно зменшити, у разі застосування, на  податкову соціальну пільгу.

Отже, єдиний внесок необхідно нарахувати на фонд оплати праці і сплатити лише роботодавцю.

Варто зазначити, що 22 – ти відсоткову ставку застосовуватимуть підприємці, які перебувають, як на загальній системі, так і на спрощеній системі оподаткування.

Проте, як і раніше, єдиний внесок слід нараховувати за спеціальними ставками:

 –  на зарплату, лікарняні та декретні працівників – інвалідів – 8,41 відсотка;

 – на зарплату, лікарняні та декретні інвалідів, які працюють на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де інвалідів – не менше половини від загальної чисельності, і їхній фонд оплати праці – не менше чверті витрат на оплату праці – 5,5 відсотка;

 – на заплату, лікарняні, декретні, винагороди за роботи чи послуги за цивільно –правовими договорами усіх осіб, які працюють (виконують роботи, надають послуги) на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організаціях інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС, у яких кількість інвалідів  – не менше половини від загальної чисельності, і їхній фонд оплати праці – не менше чверті витрат на оплату праці, – 5,3 відсотка.

Звертаємо увагу, платників, що нові правила чинні з 1 січня 2016 року, отже стосуються  доходів, нарахованих починаючи із цієї дати. Щодо доходів, нарахованих до 01.01.2016 року, то у цьому випадку діють старі норми, незалежно від дати їх виплати(ст.9 п.4 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями).

 

 

Надвірнянському бізнесу в 2015 році відшкодовано 6,3 мільйони гривень

 За підсумками 2015 року, на розрахункові рахунки 8 платникам податків Надвірнянського району відшкодовано 6,3 млн. грн.податку на додану вартість. У порівнянні з минулим роком відшкодовані суми збільшилися на 5,8 млн.грн.

 У тому числі за процедурою автоматичного бюджетного відшкодування 4 платникам повернуто 3,5 млн. грн.

У 2015 році представники надвірнянського бізнес-середовища  перерахували до Державного бюджету майже 15 млн грн податку на додану вартість. Це на 3,3 млн грн більше, ніж у січні-грудні 2014 року.

«Автоматичне відшкодування податку на додану вартість дозволяє оперативно, прозоро та без перешкод отримати бюджетне відшкодування. Представники бізнесу переконалися у зручності цього електронного сервісу та наочно використовують його у своїй діяльності»,- інформує начальник Державної податкової інспекції у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.

Також, очільник податкової інспекції району зазначив, що відшкодування отримують сумлінні платники з позитивною бізнес-репутацією, в тому числі і ті, хто інвестує кошти в розвиток економіки України, створює додаткові робочі місця, сплачує своєчасно і в повному обсязі податки до бюджетів усіх рівнів.

 

 

Щодо форми подання податкової декларації про майновий стан і доходи

ДПІ у Надвірнянському районі повідомляє, що наказом Мінфіну України від 02.10.2015 р. №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» запроваджено нову форму податкової декларації та Інструкцію щодо її заповнення.

Для зручності платників податків у новій декларації об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.

У разі виникнення обов’язку щодо подання податкової декларації або виникнення права на таке подання громадянин у термін до 1 травня року, що настає за звітним, надсилає декларацію до контролюючого органу та сплачує суми зазначених зобов’язань  до 1 серпня.

При цьому для зручності й економії часу громадян створено програму подання «Декларація у електронному вигляді».

Бланк зазначеної декларації та Інструкцію щодо її заповнення опубліковано на офіційному веб-сайті ДФС України. 

 

 

Платники єдиного податку можуть обрати квартальний звітний період по ПДВ

Платники податку на додану вартість, які сплачують єдиний податок, можуть обрати квартальний податковий період подання декларації з ПДВ у 2016 році.

Для цього необхідно подати заяву про вибір квартального податкового періоду контролюючому органу разом з декларацією з ПДВ за наслідками останнього податкового періоду календарного року. Для платників, які звітують помісячно, останній день подання такої заяви – 20 січня 2016 року, а для платників квартальної форми звітності – 9 лютого 2016 року.

Відзначимо, що відповідно до пункту 202.2 Податкового кодексу України, якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом, такий платник податку зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками місяця.

 

 

Кампанія декларування – 2016 здійснюватиметься за новою формою декларації

З 1 січня 2016 року розпочалась кампанія декларування 2016, яка здійснюватиметься за новою формою декларації про майновий стан і доходи, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 за № 859 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 за №1298/27743.

Для зручності платників податків у новій декларації об'єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.

Нагадуємо, що за результатами 2015 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи. Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 01 травня 2016 року.

 

 

У 2015 році до бюджету сплачено 7,5 млн. грн. єдиного податку

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету понад 7,6 млн. грн. єдиного податку. З них майже 0,5 млн. грн. – сплачено у грудні.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 2015 року спрямували до бюджету понад 5617 тис. грн. зазначеного податку. Це на 100 тис. грн.  більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у грудні сплачено 290,2 тис. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку 2015 року спрямували до місцевого бюджету понад 1782 тис. грн. єдиного податку, з яких 112,1 тис. грн. сплачено у грудні.

Щодо спрощенців сільськогосподарських товаровиробниківв – юридичних осіб, то ними протягом 2015 року сплачено 119 тис. єдиного податку. Надходження за грудень складають 7,8 тис. грн. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *