Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

    Фахівці фіскальної служби Надвірнянського районурозповіли про зміни у законодавстві
Про зміни податкового законодавства, єдиного соціального внеску та інших нововведень йшлося на семінарі, що відбувся 20 січня вактовій залі ДПІ у Надвірнянському районі.
У заході взяли участь понад 100 бухгалтерів та приватних підприємців.

    Фахівці фіскальної служби Надвірнянського районурозповіли про зміни у законодавстві
Про зміни податкового законодавства, єдиного соціального внеску та інших нововведень йшлося на семінарі, що відбувся 20 січня вактовій залі ДПІ у Надвірнянському районі.
У заході взяли участь понад 100 бухгалтерів та приватних підприємців.
Відкриваючи семінар, начальник інспекції Василь Гнатюк повідомив, що внесено ряд змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України. «Сьогодні органи фіскальної служби відкриті до діалогу, законодавчих та системних змін, які сприятимуть як розвитку підприємництва в районі, так і наповненню бюджету»,-відзначив головний податківець району.
Слухачам роз’яснювали основнізміни в податковому законодавстві, що стосувалися системи електронного адміністрування ПДВ.
Особливий акцент зроблено на дотриманні законодавчих норм щодо оплати праці, та повідомлено, що із змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону.
Учасники семінару ознайомилися зі змінами до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України, якими вдосконалено окремі положення чинного законодавства в частині податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, оподаткування земельних ділянокта податком на нерухоме майно, розглянули питання військового збор, акцизного податку та інші зміни та нововведення.
На завершення зустрічі Василь Гнатюк повідомив, що з 17 січня поточного року набувчинності закон про податковий компроміс.Відтепер бізнес матиме законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
Очільник податкової служби району подякував усім присутнім за плідну співпрацю і наголосив, що налагодження партнерських відносин з платниками є одним із пріоритетів у роботі податкової інспекції.
 
Не здійснюєш підприємницьку діяльність-сплати єдиний соціальний внесок
Із 1 січня 2015 року набули чинності Закон України від 28.12.2014 р. № 71 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)", а також Закон України, від 28.12.2014, № 77-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці".
До уваги підприємців! Починаючи із січня 2015 року фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та не здійснюють підприємницької діяльності зобов'язані платити мінімальний єдиний соціальний внесок навіть за місяці, в яких вони взагалі не отримували доходів.
Роботодавці тепер зобов'язані платити ЄСВ не менше мінімального (розрахований з мінімальної зарплати встановленої законодавством), не залежно від суми нарахованої зарплати.Це не стосується виплат за неосновним місцем роботи.
Розмір мінімального єдиного соціального внеску при мінімальній заробітній платі на даний час 1218 грн. становить 422,65 грн.
За несплату та несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску передбачено застосування штрафної санкції в розмірі 20% від своєчасно несплачених сум. Одночасно на суму заборгованості нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день недоплати. А також передбачена адміністративна відповідальність згідно ст..165.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В разі закриття підприємницької діяльності, суб'єкти господарювання зобов'язані сплатити ЄСВ у місяці припинення підприємницької діяльності.
Детальніша інформація в Центрі обслуговування платників податків або за тел.. 2-22-79.
 
У Надвірнянській міській раді – про зміни у справлянні податків
Заступник начальника ДПІ у Надвірнянському районі Оксана Пліщук взяла участь у засіданні депутатської комісії з питань бюджету та економічного розвитку на 2015 рік у Надвірнянській міській раді, яке відбулося нещодавно.
Вона ознайомила присутніх зі змінами до Податкового кодексу, внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», зокрема з веденням в дію з 1 січня 2015 року нових місцевих податків – акцизного податку у розмірі 5% з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, який будуть сплачувати власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, на змінах для платників єдиного податку та  транспортнийподаток.
Всі ці зазначені податки є джерелами наповнення місцевих бюджетів. Місцеві ради повинні у місячний термін з дня набрання чинності зазначеного закону прийняти рішення щодо справляння місцевих податків і зборів у відповідності Податкового кодексу України.
 
 
      Платники ДПІ у Надвірнянському районівже перерахували для армії більше3мільйонів гривень військового збору
З початку запровадження військового збору (серпень – грудень 2014 року)  від платників  податків, які перебувають на обліку в ДПІу Надвірнянському районідо Державного бюджету надійшло 3,3 млн.грн.цього платежу.
«Платники податків усвідомлюють, що кожна сплачена гривня з їх доходів, буде спрямована на зміцнення обороноздатності нашої держави, захист її суверенітету, на утвердження очікуваного всіма громадянами нашої країни миру у східних регіонах.»,- зазначив виконуючий обов’язки начальника інспекції Василь Гнатюк.
Щодо особливостей адміністрування військового збору, то з усіма необхідними роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, або отримати консультації в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Надвірнянському районі.
Нагадуємо, ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткуваннятапродовжено сплату цього податку на 2015 рік.
 
    На соціальний захист надійшло понад 219 мільйонів гривень єдиного соціального внеску
За 12 місяців 2014 року від платників податків Надвірнянського району до бюджету надійшло 219,1мільйонигривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
«Саме завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску гарантується гідне пенсійне забезпечення, право на соціальний захист у разі нещасних випадків чи професійних захворювань, безробіття та інші виплати»,- підкреслила заступник начальникаДПІ у Надвірнянському районі Оксана Пліщук.
Нагадаємо, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.
Також, повідомляємо, що звітність з ЄСВ можна подавати в електронному вигляді. Для цього потрібно скористатися ключем електронного цифрового підпису, який безкоштовно видають у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключіву м. Івано-Франківську, м.Коломия та м.Калуш. Інформацію про отримання ключів можна отримати в Центріобслуговування платників податків, а також детальніше про електронне  звітування  можна дізнатися   на сайті Державної  фіскальної служби України(http: //www. acskidd. gov. ua / ).
 
Задекларувати доходи можна, не виходячи з дому
З 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих у 2014 році. ДПІ у Надвірнянському районінагадує, що громадяни мають змогу заповнювати та направляти до податкової служби декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет.
Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І те, й інше надається безкоштовно.
На офіційному веб-порталі фіскальної служби є спеціальний банер «Декларування доходів громадян – 2015», у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків (розділ «Декларування он-лайн»).
Створення декларації складається з трьох простих кроків. Перш за все, необхідно обрати відповідну категорію – «фізична особа-підприємець» або «громадянин», потім варіант збереження заповненої декларації у паперовому чи електронному вигляді. І вже після цього перейти безпосередньо до заповнення документу. Після внесення усіх необхідних даних та скріплення їх цифровим підписом декларація за бажанням платника або надсилатиметься до органу фіскальної служби або зберігатиметься для друку у паперовому вигляді.
Такий сервіс позбавить платників необхідності відвідувати фіскальну службу для звітування. Оскільки подавати декларацію потрібно за місцем реєстрації, особливо зручним цей сервіс стане для тих платників, в яких відрізняються адреси реєстрації та фактичного проживання.
Детальнішуінформацію можна отримати в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Надвірнянському районі.
 
Торгові патенти відмінено
З 1 січня 2015 року вступив в дію Закон України від 28 грудня 2014р. № 71-VІІІ. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» відповідно до якого відмінено збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
В зв’язку з цим, ДПІ у Надвірнянському районі звертає увагу суб’єктів господарювання, які сплачували даний збір, на необхідність звернутися до податкової інспекції з заявою про анулювання торгового патенту та здати наявні торгові патенти. Телефон для довідок: 2-22-79.

 

Користуючись сервісами Державної фіскальної служби, ви заощаджуєте власний час та кошти.
На веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів, користуючись якими ви заощаджуєте власний час та кошти. Серед найпопулярніших можна виділити наступні: «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), «Електронний кабінет платника податків», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку», «Дані реєстру платників ПДВ», «Електронна звітність», «Реєстр страхувальників», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс», «Декларування on-line» тощо.
Також на офіційному порталі розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця» та «Адреси масової реєстрації».
Отже, шановні  платники, скористайтесь можливістю спростити своє життя та спланувати свій робочий час за допомогою електронних сервісів, що функціонують на веб-порталі ДФС України, адже це зручно, швидко, сучасно та корисно.
Довідково: доступ до зазначених сервісів можливий  із офіційного веб-порталу ДФС (http://sfs.gov.ua/).
 
Екологічний податок за пересувні джерела забруднення
ДПІ у Надвірнянському районі повідомляє, що з 1 січня 2015 року екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення не сплачується.
Відповідні зміни внесено до розділу VIII Податкового кодексу України Законом про податкову реформу від 28.12.2014 р № 71-VIII.
За результатами діяльності за останній період 2014 року платники, зокрема, екоподатку за викиди пересувними джерелами забруднення подають декларацію в порядку, установленому ПКУ.
 
Зміни в оподаткуванні нерухомості.
З 1 січня 2015 року набрали чинності норми Закону України №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи". Відповідні законодавчі норми внесли зміни до порядку оподаткування нерухомості.
Відтепер об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості.
Згідно оновленої ст. 266 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Якщо зі сплатою податку на житлову нерухомість суспільство зіткнулося в минулих роках то оподаткування нежитлових будівель є новинкою в оподаткуванні та в свою чергу ще одним джерелом наповнення місцевого бюджету.
Будівлі, віднесені до житлового фонду, Кодекс поділяє на такі типи: житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах, садовий будинок, дачний будинок.
Усі інші будівлі, приміщення, які не віднесені законодавством до житлового фонду, пропонується вважати об’єктами нежитлової нерухомості, зокрема до них відносяться: готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори та будинки відпочинку, будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей; торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування; гаражі та криті автомобільні стоянки, склади.
Відповідно до п.266.3 ст.266 Податкового кодексу базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. При цьому, фізичні особи-власники житлової нерухомості будуть сплачувати податок з урахуванням наданих їм пільг у вигляді зменшення бази оподаткування:
для  власників квартири/квартир (незалежно від їхньої кількості) на 60 кв.м,
для власників житлового будинку/будинків на 120 кв.м,
для власників різних типів об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їхніх часток – 180 кв.м.
Зменшення податку на вказані пільги фізичній особі надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік), юридичні ж особи пільги на житлову нерухомість не мають.
В свою чергу сільські, селищні, міські ради своїм рішенням можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.
Мешканцям приватного сектора,слід звернути увагу на те, що з 1 січня 2015 року об’єктами оподаткування також є господарські (присадибні будівлі), до яких належать: сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо. Те саме стосується і власників індивідуальних гаражів та житлових заміських садових та дачних будинків, оскільки тепер з цих об'єктів нерухомості також стягується податок.
Проте органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року мають право визначитися яку саме нежитлову нерухомість обкладати податком і наповнювати за її рахунок місцевий бюджет, а на яку встановити додаткові пільги. Для фізичних осіб – власників житлової нерухомості пільги будуть встановлюватися в залежності від їх майнового стану та рівня доходів.
Ставки податку для об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, а також пільги по сплаті, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, котрий не перевищує 2% (для житлової нерухомості) або 1% (для нежитлової нерухомості) розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м. бази оподаткування. Враховуючи те, що Законом «Про Державний бюджет на 2015 рік» станом на 1 січня 2015 року мінімальний розмір заробітної плати становить 1218 грн., то ставка податку на нерухомість може бути визначена міськими та селищними радами:
– для житлової нерухомості в сумі від 0 до 24,36 гривень за 1 кв. м.;
– для нежитлової нерухомості від 0 до 12,18 гривень за 1 кв.м.
Звертаємо увагу на те, що фізичні особи в 2015 році будуть сплачувати податок на нерухомість за 2014 рік за ставками та пільгами які діяли в 2014 році. Податок буде сплачуватися протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення – рішення від органу Державної фіскальної служби.
Наголошуємо, що згідно оновлених норм, введених у законодавство з 2015 року, податок буде сплачуватися у 2016 році. В зв'язку з цим громадянам протягом 2015 року необхідно провести звірку щодо житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у їх власності, а також дізнатись чи мають вони право на користування пільгами.
Юридичні ж особи самостійно обчислюють суму податку і з урахуванням змін, що діють з 1 січня 2015 року, до 20 лютого зобов’язані подати до податкової інспекції за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію встановленої форми, з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартально, які сплачуватимуть до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Повідомляємо, що після прийняття органами місцевого самоврядування ставок та пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ДПІ у Надвірнянському районібудуть надані додаткові роз'яснення.
 
Закон про податковий компроміс набуває чинності з 17 січня 2015 року
З 17 січня поточного року набуває чинностіЗакон України від 25.12.14 № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України ухвалила 25 грудня 2014 року.
Відтепер бізнес матиме законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
«Цей законопроект виник у відповідь на запит бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро. Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, я переконаний, що цим інструментом скористається багато компаній», – зазначив Голова ДФС України Ігор Білоус.
Відповідно до ухваленого закону, загальна тривалість процедури досягнення податкового компромісу – до 70 календарних днів з наступного дня після подання уточнюючого розрахунку. При цьому, загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу (подання уточнюючого розрахунку або заяви), складає 90 календарних днів з дня набрання чинності цим законом.
Протягом зазначеного періоду платники за бажанням можуть подати до органів Державної фіскальної служби України уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ  за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року, в яких визначити  суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з ПДВ та/або заяву відповідно до Закону.
ДФС, у свою чергу, протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.
При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Відповідно до закону, процедури податкового компромісу поширюється й на випадки, коли у платника податків розпочата документальна податкова перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки. У таких випадках платник податків за своїм рішенням може подати уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість.
Крім того, якщо відносно платника податків розпочата документальна податкова перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки, він також за власним бажанням може подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань.
Уточнені та перевірені операції у періодах під час застосування податкового компромісу у подальшому платники не змінюватимуть, а контролюючий орган не перевірятиме.
Завдяки такій добровільній акції декларування недоплачених податків бізнес отримає можливість відкрито працювати, проходити аудит та залучати фінансування для розвитку своєї підприємницької діяльності.
Законом також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу і Кримінального процесуального кодексів та Кодексу адміністративного судочинства щодо звільнення платників податків від адміністративної та кримінальної відповідальності, а також встановлено можливість застосування процедури примирення сторін в рамках адміністративного судочинства при застосуванні податкового компромісу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *