Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Платники Надвірнянщини наповнили майже 179 мільйонівгривень бюджетиусіх рівнів
ДПІ у Надвірнянському районіза cічень – квітень 2015 року до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням єдиного соціального внеску) мобілізовано 178,3 мільйони гривень.

Платники Надвірнянщини наповнили майже 179 мільйонівгривень бюджетиусіх рівнів
ДПІ у Надвірнянському районіза cічень – квітень 2015 року до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням єдиного соціального внеску) мобілізовано 178,3 мільйони гривень.
До державного бюджету протягом січня – квітня поточного року мобілізовано 75,3 мільйонів гривень.
До місцевих бюджетів надійшло33,3 мільйони гривень, що на 2 мільйони гривень більше аналогічного періоду 2014 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за протягом звітного періоду надійшло 69,8 мільйонів гривень, що на 3,3 мільйонів гривень більше минулого року.
 
 
Понад 33млн. гривень податків і зборів отримав місцевий бюджет за січень-квітень поточного року
Це на 1,9млн. гривень більше ніж за аналогічний період минулого року, або на 6,1%.
Такі цифри озвучив начальник ДПІ у Надвірнянському районіВасиль Гнатюк.
За словами посадовця, основними джерелами наповнення місцевої скарбниці є єдиний податок, плата за землю та податок на доходи фізичних осіб.
У січні-квітні 2015 року платники сплатили 21,8 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 2,5 млн. гривень більше встановленого завдання, або на 12,8%. Платники земельного податку сплатили 3,1 млн. гривень, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 1,2 млн. грн. більше, або на 64,2%.
Від фізичних осіб – підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, за січень-квітень 2015 року місцевий бюджет отримав 1,9млн. гривень. Юридичні особи сплатили 0,5 млн. гривень єдиного податку. Це на 0,2 млн. грн. більше ніж у минулому році.
Як підкреслює Василь Гнатюк, головними пріоритетами в роботі фахівців ДПІ залишається надання якісних адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг платникам податків.
 
На допомогу платникам: строки сплати та подання звітності
ДПІ у Надвірнянському районіінформує платників, що  термін подання податкової звітності за I квартал 2015 року – не пізніше 12 травня 2015 року, а термін сплати податків та зборів за I квартал  не пізніше 20 травня 2015 року.
Шановні платники! Памятайте, що рівномірне наповнення бюджетів усіх рівнів гарантує вчасні  стипендії,  зарплати працівникам бюджетної сфери, пенсії та інші соціальні виплати. А від своєчасної сплати податків та зборів до місцевого  бюджету залежить добробут громади міста. 
 
Про застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої і третьої груп
Нагадуємо, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).
Метою змін до Кодексу та Закону №265 є вдосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб'єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги).
Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).
У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО. При цьому зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону №71 вступають в силу:
для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року
для платників єдиного податку  другої  групи – з 1  січня 2016 року
Для виконання вимог чинного законодавства рекомендуємоплатникам єдиного податку фізичним особам-підприємцям другої і третьої груп (окрім визначених Законом винятків протягом травня – червня 2015 року  зареєструвати РРО, та застосовувати його при розрахунках з покупцями при продажу товарів, наданні послуг.
Продаж та сервісне обслуговування касової техніки здійснюють Центри сервісного обслуговування РРО.
Додатково наголошуємо, що платники єдиного податку другої і третьої  (фізичні особи -підприємці) груп, крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Також повідомляємо про оновлення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, який затверджений наказом ДФС України №302 від
 
До уваги неприбуткових організацій – оновлений Довідник пільг
Платникам податків під час заповнення звіту про суми податкових пільг за формою, затвердженою постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1233, починаючи з 1 квітня 2015 року слід користуватися новими довідниками податкових пільг, а саме Довідником №74/1, що є втратами доходів бюджету, та Довідником № 74/2 інших податкових пільг.
Крім того, нагадуємо, що відповідно п.3. Постанови кабінету Міністрів  України від 27.12.2010 №1233 "Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг" звіт подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
 
Переобладнання вантажного транспортного засобу в легковий автомобіль передбачає сплату акцизного податку
Статтею 212 Податкового кодексу України особу – власника ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок, визначено як платника вказаного податку.
Датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу (пункт 216.11 статті 216 Кодексу).
Платники акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов'язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (підпункт 222.2.4 пункту 222.2 статті 222 Кодексу).
Декларації акцизного податку подаються щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації, тобто для юридичних осіб – за місцезнаходженням, для фізичних осіб – за місцем проживання.
Враховуючи місце подачі декларації, акцизний податок з операції переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль сплачується за місцем знаходження (проживання) особи, яка є власником переобладнаного транспортного засобу, за кодом бюджетної класифікації 14020800 „Акцизний податок з вироблених в Україні транспортних засобів > Транспортні засоби (крім мотоциклів і велосипедів)” згідно з Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11.
Вказаний податок обраховується за ставками, визначеними у підпункті 215.3.5.1 підпункту 215.3.5 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, розмір яких диференціюється залежно від коду продукції згідно з УКТ ЗЕД, робочого об’єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації (нові транспортні засоби або ті, що використовувались не більш як/понад п’ять років).
 Оскільки ставка акцизного податку встановлена у іноземній валюті (євро), розрахунок суми податку здійснюється за офіційний курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов’язання, і залишається незмінним протягом кварталу (підпункт 217.3 статті 217 Кодексу).
Відповідно до статті 5 Цивільного кодексу України акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом’якшує або скасовує цивільну відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов’язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.
Таким чином, якщо документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху отримано до 01.01.2015, власники таких вантажних транспортних засобів, що переобладнані у легкові автомобілі, не повинні сплачувати акцизний податок.
Підсумовуючи викладене вище, при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного у легковий автомобіль вантажного транспортного засобу заявник повинен надати:
документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху;
квитанцію або платіжне доручення про сплату акцизного податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (для автомобілів, на які з 01.01.2015 видано документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху).
Сума акцизного податку у платіжному документі повинна бути обчислена відповідно до коду УКТ ЗЕД транспортного засобу після переобладнання із урахуванням робочого об’єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації автомобіля.
Наприклад, після переобладнання вантажного транспортного засобу 2008 року випуску у Ford Transit T 260 з дизельним двигуном з об’ємом циліндрів 2200 куб. см, документ про відповідність якого вимогам безпеки дорожнього руху виданий 12.01.2015, такий переобладнаний автомобіль класифікується за кодом УКТ ЗЕД 8703 32 90 30 (інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем), з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2500 куб. см, що використовується понад п’ять років), і ставка податку для нього складає 2,441 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна. У першому кварталі 2015 року акцизний податок складає 103 285,0 грн. (що відповідає 5370,2 євро при офіційному курсі НБУ 1923,2908 грн. за 100 євро).
Розрахунок акцизного податку для вказаного автомобіля у 1 кварталі 2015 року:
2,441 (ставка податку)*2200 (об’єм циліндрів у куб. см)*1923,2908 (офіційний курс валюти у грн. за 100 євро)/100 = 103 285,0 грн. (після округлення).
Витяг з листа Департаменту Державтоінспекції МВС України від 13.03.2015 № 4/8-4895:
Документи, які подаються до реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ при перереєстрації переобладнаних транспортних засобів, визначені пунктом 37 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388. 
 
Про відсутність об’єкта нарахування екологічного податку необхідно повідомити до 12 травня
Суб’єкти господарювання, які минулого року були платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин чи розміщення відходів, повинні скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта нарахування екологічного податку та повідомити про це відповідні податкові органи за місцем розташування джерел забруднення.
Заява подається не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року, тобто не пізніше 12 травня 2015 року.
Нагадаємо, порядок подання податкової звітності та сплати податку визначено статтею 250 Податкового кодексу.
 
Проценти по депозитам оподатковуються за ставкою 20 відсотків
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) в частині оподаткування пасивних доходів.
Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Підпунктом 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.
Відповідно до внесених змін до п.п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становить 20 відсотків.
Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 ПКУ).
Враховуючи викладене вище, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 20 відсотків.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *