Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Експерт на зустрічі з представниками новоутворених ОТГ: необхідно здійснити посилену діяльність, щоб у найкоротші терміни прийняти всі необхідні рішення

Сьогодні в обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч з головами та посадовими особами шести новоутворених об’єднаних територіальних громад області, вибори в яких пройшли наприкінці минулого року.
Участь в обговоренні взяли керівники профільних структурних підрозділів ОДА, фахівці Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття та регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Радник голови облдержадміністрації Валерій Крецул, відкриваючи засідання, наголосив на необхідності організації якісної роботи у новоутворених громадах. «Саме для цього ми ініціюємо проведення таких зустрічей, аби надати представникам ОТГ усю необхідну інформацію та разом з тим окреслити покроковий алгоритм із побудови ефективної діяльності», – наголосив він. На переконання радника голови ОДА, налагодження комунікації з новоутвореними ОТГ нині має ключове значення.

Виконавчий директор агенції Максим Чопей зазначив, що основна мета зустрічі полягала у здійсненні підготовки представників Гвіздецької, Дубівської, Корницької, Підгайчиківської, Пасічнянської та Єзупільської територіальних громад до проведення перших сесій, а також розгляду тих питань, які «реально стануть запорукою належної та якісної організації роботи». «Зокрема, це питання фінансів, кадрового забезпечення, організації структур виконавчих комітетів, оплати праці працівників тих рад, які приєднались. Серед іншого порушувалися й ті питання, котрі необхідно розглянути на другій сесії», – підкреслив експерт.

Максим Чопей наголошував на тому, що Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття вже упродовж двох років здійснює системну роботи з підтримки новоутворених громад.

Впродовж теоретичної частини юрисконсульт агенції Михайло Івашків зосереджував увагу присутніх на основних завданнях із підготовки до перших сесій. Зокрема це обрання секретаря ради ОТГ, питання виконання обов’язків старост, затвердження переліку і персонального складу постійних комісій ради ОТГ, початок реорганізації відповідних рад, що увійшли до ОТГ та інше.

«Важливо було надати представникам новоутворених громад практичні рекомендації як, зрештою, оперативно зорганізувати роботу рад ОТГ та які кроки в силу законодавства вони зможуть здійснювати для того, щоб забезпечити належну інституційну спроможність», – сказав Михайло Івашків, додаючи, що нині громадам слід у найкоротші терміни ухвалити всі необхідні рішення.

Своєю чергою директор регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Руслан Панасюк запевнив представників громад у подальшій підтримці. Він заявив, що Програма працюватиме над забезпеченням економічної спроможності громад.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *