Голова Надвірнянської РДА Володимир Пасько взяв участь у щотижневій онлайн-нараді

Сьогодні під час наради голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук окрему увагу звернула на стан надання соціальних послуг з догляду певним категоріям населення у територіальних громадах Прикарпаття.
Участь в обговоренні питань взяли голова Надвірнянської районної державної адміністрації Володимир Пасько, заступник голови РДА Леся Свідрак та окремі керівники структурних підрозділів РДА.
Присутні заслухали та проаналізували інформацію департаменту соціальної політики облдержадміністрації щодо виконання на місцях постанови КМУ № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

Цим документом визначено категорію осіб, які можуть надавати соціальні послуги з догляду, та осіб, яким такі послуги надаватимуться. А саме – особам із числа членів сім’ї, які спільно з нею проживають та є особами з інвалідністю І групи, дітьми з інвалідністю, громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями, невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи тощо. Розмір компенсації станом на 1 січня цього року становить 2189 гривень. В області таку компенсацію призначено 308 одержувачам.
Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Однак, станом на перше липня у 10 тергромадах заборгованість по виплаті становить 839,8 тисяч гривень.

За результатами моніторингу заборгованість по виплаті значно збільшилася, зокрема, в Калуському районі – 1537 тис. грн. А саме – по Витвицькій територіальній громаді – 893,4, Вигодській – 216, Долинській міській тергромаді – 418,3 тисяч гривень.

Світлана Онищук доручила профільному департаменту підготувати аналітичну довідку про кількість людей, які потребують догляду, фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та кошти, що виділяються на місцях для виконання цих функцій.

«Соціальний захист населення – важлива складова діяльності органів як виконавчої влади, так і місцевого самоврядування. Спільними зусиллями ми повинні надавати якісні соціальні послуги тим нашим людям. які цього потребують», – наголосила очільниця області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *