Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Головне управління статистики інформує

Особисті підсобні господарства
на Івано-Франківщині
 
Значний вплив на рівень життя домогосподарств має наявність у них особистого підсобного господарства.

Особисті підсобні господарства
на Івано-Франківщині
 
Значний вплив на рівень життя домогосподарств має наявність у них особистого підсобного господарства.
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, майже три чверті домогосподарств області мають у своєму користуванні земельні ділянки, при цьому середня площа землі, яку використовує домогосподарство, становить 95,9 сотки. Половина наявної в користуванні землі використовується для вирощування сільськогосподарської продукції лише для власних потреб, 5% – також і для продажу, третина площі здається в оренду.
Кожне друге домогосподарство області утримує худобу, птицю та бджіл.
Слід зазначити, що Прикарпаття посідає сьоме місце серед регіонів за часткою домогосподарств, які мають у користуванні землю, утримують худобу, птицю та бджіл. 

Домогосподарства Івано-Франківської області
 
Головне управління статистики інформує. З метоюдослідження соціальних та демографічних характеристик домогосподарств областінаприкінці 2012рокупроведене опитування домогосподарств, відібраних для обстеження умов їхнього життя у 2013 році.
За отриманими результатами, на даний час в нашій області нараховується451,2 тис. домогосподарств, що стано­вить майже  3%  загальної кількості по Україні. З них у сільській місцевості проживають 55%, решта – у міських поселен­нях. Кожне шостедомогосподарство мешкаєв обласному центрі.Середньо­статистична сім’я складається з трьох осіб.
Найпоширенішимив області залишаються сім’ї з чотирьох осіб та більше (38%). Майже однакова частка домогосподарств мають у своєму складі одну та дві особи (22% та 21% відповідно), дещо менше – трьох осіб (19%).
Упродовж останніх трьох років питома вага сімей, які виховують дітей віком до 18 років, не змінюється і становить 48% загальної кількості по області. У більшості з них (67%) – по одній дитині, що характерно для всіх регіонів країни. У 29% родин – по дві дитини, і лише у 4% домогосподарствах виховується по троє дітей і більше. Із числадомогосподарств з дітьми більше половини (53%) мають у своєму складі три та більше дорослих осіб, 37% – дві особи. Разом з тим,кожне десятедомогосподарство утримує лише одна доросла особа, причому майже в кожному п’ятому з них виховується по двоє та більшедітей.
Більше половини домогосподарств області не мають дітей у своєму складі. Серед них 40% – це одинаки, з яких 81% – особи непрацездатного віку.
Добробут та рівень життя домогосподарствв значній мірі залежить від наявності та кількостіпрацюючих осіб у їх складі. Так, дві третини сімей області ма­ють у своєму складі працюючих осіб. Майже у половині  таких домогос­подарств працює одна особа, у  38% – дві особи, у 14% – три особи і більше. Коефіцієнт економічного навантаження на працюючого члена домогосподарства (відношення загальної кількості членів домогосподарства до кількості працюючих) дещо зменшився у порівнянні з попереднім роком  і склав 2,64. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *