Івано-Франківщина у десятці кращих рейтингу економічної євроінтеграції українських областей

Фахівці департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації взяли участь в онлайн-конференції «Рейтинг економічної євроінтеграції українських областей: динаміка за 6 років». Під час заходу були презентовані результати комплексного дослідження інтеграції областей до європейського економічного простору за 2014-2019 роки. Слід зауважити, що у 2019 році Івано-Франківщина посіла 7 сходинку рейтингу.
Головним інструментом дослідження став Індекс євроінтеграційного економічного поступу регіону. Індекс євроінтеграційного економічного поступу (ІЄЕП) – інструмент, адаптований до наявного інформаційного забезпечення, а також останніх змін, що відбулися на регіональному рівні інституційної підтримки євроінтеграційних економічних зрушень. До складу ІЄЕП увійшли 15 індикаторів глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС та 6 індикаторів рівня інституційної підтримки, яку обласні державні адміністрації забезпечували для зближення економік областей з ЄС.

Розгорнутий звіт за результатами дослідження можна завантажити за посиланням: https://www.ieep-ua.org/wp-content/uploads/2021/05/IEEP_2014-2019_FINAL.pdf

Також було презентовано перший в Україні Портал економічної євроінтеграції областей (https://www.ieep-ua.org/), на якому можна переглянути методологію розрахунку ІЄЕП, результати дослідження по кожній області та в масштабі всієї України у вигляді інтерактивних карт, таблиць та інфографіки.

Дослідження проведено в рамках проєкту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України» за фінансової підтримки програми «MATRA», що виконується в Україні Посольством Королівства Нідерландів.

З 2021 року Івано-Франківщина впроваджує в життя Стратегію розвитку Івано-Франківської області на період 2021-2027 роки, розроблено і затверджено план заходів з реалізації стратегії на вказаний період в якому передбачено перелік конкретних заходів, проектів та програм щодо посилення інституційної підтримки євроінтеграційного поступу. З початку року область, як і вся Україна, ввійшла в нові умови функціонування, в яких євроінтеграційний поступ є базовою/головною складовою, і Угода про Асоціацію мала б вийти в області на перший план.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *