Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Якщо хочеш зберегти первоцвіти – спробуй хоча би не купувати їх

Одна вирвана квітка виду підсніжник – це вкрадене життя у 45 паростків, які вона могла би дати у майбутньому.
Екологи намагаються пробудити свідомість українців кожної весни, переважно, до 20 березня – дня весняного рівнодення, – коли землю починають активно вкривати первоцвіти. Традиційно за кілька днів до восьмого березня на телеканалах та в ефірах радіопрограм починають лунати попередження про зникнення духмяних червонокнижних підсніжників.
У Червоній книзі підсніжники прописані під назвами: підсніжник білосніжний (звичайний), підсніжник складчастий, підсніжник Ельвеза. До різних міст України у відносно великих обсягах може доїхати тільки підсніжник звичайний. Експерти констатували невтішний факт, що кожного року через свавілля та необізнаність населення наша держава втрачає 25 мільйонів дикорослих квітів. 90% із них — це саме червонокнижні підсніжники.
Торгівля дикорослими рослинами, не залежно від того – були вони зібрані торговцями власноруч чи ні, заборонена – і крапка.
Штраф за незаконний продаж таких квіток стартує від 1700 гривень і залежить від їхньої кількості. Він прописаний у статті 88 Кодексу України про адміністративні порушення. Стаття 90 дещо “легша” – вона за знищення весняних первоцвітів зобов’язує накласти штраф від 340 до 850 гривень.
Громадянам головне запам’ятати одне: природу слід любити, а її дарами у вигляді первоцвітів – милуватися. І все. За інакшого сценарію наступна – четверта редакція Червоної книги України буде у рази розлогішою.
Та найбільше природа скаже спасибі тим українцям, котрі запам’ятають, що у нас ЗАБОРОНЕНИЙ ЗБІР ТА ПРОДАЖ ПЕРВОЦВІТІВ.

Пасічнянська сільська рада об’єднаної територіальної громади

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *