Хай вибір професії не буде помилковим і принесе не тільки успіх, а й щастя

Вибір професії — це друге народження людини.
Є. Клімов

Вибір професії — це друге народження людини.
Є. Клімов
Профорієнтація учнівської молоді на сучасному етапі посідає важливе місце у всебічній підготовці молодого покоління до самостійного життя. Саме зараз, коли учні навчаються і стануть випускниками школи, вони власне замислюються про те, як  найкраще влаштувати власну кар'єру, працевлаштуватися, відповідно своїм індивідуальним здібностям та можливостям, обрати правильний шлях, адже багато чого на цьому шляху залежить від вибраної професії.
З цією метою виїзний профорієнтаційний захід для молоді, який був проведений Надвірнянським районним центром зайнятості 20 жовтня в Пнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, набув цікавого та інформаційно-поглиблювального змісту для учнів.
 Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Уляна Півторанюк розповіла  про тенденції розвитку попиту на робітничі професії та про помилки, які виникаютьпри виборі професії На захід була запрошена практичний психолог Тетяна Юдіна.
Учні уважно слухали та задавали питання, висловлювали свою думку, цікавилися рейтингом професій та спеціальностей, які більш потрібні на ринку праці,  дивилися профорієнтаційні ролики про професії, брали  участь в анкетуванні, тестуванні за допомогою комп’ютерних методик.
 Невимушений, активний діалог спонукав школярів замислитися над особистими можливостями, життєвими пріоритетами. Інтерактивні форми спілкування дали можливість закріпити поняття «тип професій», розгалуження понять «професія», «спеціальність» та «спеціалізація», практично відпрацювати профорієнтаційну формулу «хочу»-«можу»-«треба».  На даному профорієнтаційному уроці школярі навчались, як уникати помилок і розчарувань при виборі професійного шляху, та отримали багато корисної та важливої інформації, що обов’язково стане їм у нагоді при вирішенні питання професійного вибору.
 Педагогічне працівники школи і психолог висловили думку, що  завдяки таким профорієнтаційним заходам учні багато дізнаються про професії, навчальні заклади і проведена робота спрямовує школярів до самопізнання та визначення у професійному виборі.
 
Уляна Півторанюк – провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *