Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Прикарпатті розпочався призов на строкову військову службу

Сьогодні відбулося перше засідання обласної призовної комісії, яку очолює заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк.
Члени комісії обговорили хід виконання плану весняного призову 2019 року.

Упродовж березня військкоматами, органами влади та місцевого самоврядування, проведені підготовчі заходи, пов’язані з попереднім медичним оглядом, обстеженням, лікуванням та вивченням призовників.

За інформацією військового комісаріату існують певні складності щодо виконання плану призову, наразі команди призовників укомплектовані приблизно до 50%.

Голова комісії зауважив, що плани призову на строкову військову службу областю завжди виконувалися та наголосив, що призовники не будуть залучатися до виконання завдань в зоні проведення ООС.

Ігор Пасічняк затвердив закріплення членів обласної призовної комісії за районами, містами області для здійснення контролю за ходом призову і надання допомоги районним (міським) військовим комісаріатам у їх роботі.

Призовні комісії всіх рівнів працюватимуть з 1 квітня по 30 червня 2019 року. Відправки команд молодого поповнення розпочнуться з 8 квітня та завершаться 27 червня цього року.

На обласну призовну комісію покладаються питання керівництва і контролю за діяльністю районних (міських) призовних комісій, розгляд скарг громадян на рішення та дії районних (міських) призовних комісій, переглядати та змінювати рішення відповідних районних (міських) призовних комісій та рішень районних (міських) комісій з питань приписки стосовно громадян України, визнаних непридатними до військової служби за станом здоров’я. Рішення обласної призовної комісії може бути оскаржено до суду в порядку, передбаченому законом.

З Івано-Франківської області для проходження строкової військової служби весною цього року буде направлено 550 призовників, з них:

у Збройні сили України – 290 чол., в тому числі:
– Сухопутні війська – 68 чол.;
– частини центрального підпорядкування – 40 чол.;
– Повітряні сили – 147 чол.
– Військово-морські сили – 15 чол.;
– Десантно-штурмові війська – 20 чол.;
інші військові формування України – 260 чол., в тому числі:
– Національна гвардія України – 145 чол.;
– Державна прикордонна служба України – 100 чол.
– Державна спеціальна служба транспорту – 15 чол.

З метою накопичення підготовленого військово-навченого ресурсу, відправлення молодого поповнення для комплектування ЗС України здійснюється виключно через навчальні центри для отримання ними дефіцитних військово-облікових спеціальностей (члени екіпажів ББМ, розрахунків, тощо).

Призовники, призвані з області під час весняного 2019 року призову, будуть направленні для здобуття військової спеціальності на 2-3 місяці в навчальні центри на території Вінницької, Дніпровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Черкаської, Чернігівської областей, після чого будуть розподілені у військові частини для подальшого проходження військової служби.

Довідково:

Упродовж квітня — червня поточного року, відповідно до Указу Президента України від 30.01.2019 року № 22/2019 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році” у війська будуть направлятись придатні за станом здоров’я до військової служби громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Кабінет міністрів України схвалив розпорядження «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у квітні — червні 2019 року».

Згідно з документом, у квітні — червні 2019 року до Збройних сил та інших військових формувань України для проходження строкової військової служби буде відправлено 18752 осіб.

Із них до Збройних сил України — 9000 осіб, Державної спеціальної служби транспорту — 600 осіб, Державної прикордонної служби — 4000 осіб, Національної гвардії України — 5152 осіб.

Це рішення Уряду забезпечить своєчасне виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням призову громадян України на строкову військову службу у квітні — червні 2019 року.

На комплектування військ (сил) не направляються призовники, які не мали базової загальної середньої освіти, мали низькі морально-ділові якості, перебували на обліку щодо приводів в органи внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживали алкоголем чи вживали наркотичні речовин та яким під час призову встановлено захворювання згідно з Переліком статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають придатність до військової служби Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України.

Розподіл та призначення призовників здійснюється пропорційно із урахуванням потреби і наявності призовних ресурсів, як для Збройних сил України так і для інших військових формувань.

Підпунктом 8 пункту 7 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744, Міністерству оборони України разом із Національною гвардією України, Державною спеціальною службою транспорту визначено вжити заходів щодо унеможливлення залучення військовослужбовців строкової військової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *