НА ЦИХ ВИБОРАХ НАРОД ОБРАВ ДЕМОКРАТИЧНІ СИЛИ ТА ПІДТРИМАВ ШЛЯХ РЕФОРМ – ПРЕЗИДЕНТ    Президент Петро Порошенко, говорячи про місцеві вибори 25 жовтня, наголошує на тому, що переважна більшість виборців віддала голос за демократичні сили, що дає можливість сформувати проукраїнські коаліції у місцевих радах і продовжити шлях реформування країни.

Глава держави назвав важливим те, що, попри окремі прогнози, не відбулося реваншу не демократичних сил. «Я ще раз хочу подякувати за відповідальність вибору Українському народу, який зараз підтримав демократичні сили, підтримав реформи. При чому в цій позиції не відбувся і розкол України, який багато хто передрікав. Зазнала краху спроба Росії створити всередині п'яту, проросійську, колону», – заявив Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Міністром торгівлі США Пенні Пріцкер.

«Український народ, українське суспільство цими виборами вже перейшли рубікон, і повернення до минулого не може бути», – наголосив Глава держави.

Президент відзначив, що відповідальність Українського народу відкриває шлях реформам. «Відповідальність, яку продемонстрували виборці, і підходи дають нам можливість рішуче продовжувати реформи. Я це сприймаю як крок на підтримку реформ, на підтримку децентралізації, збільшення повноважень і відповідальності місцевих рад, і мені надзвичайно приємно, що більшість виборців підтвердила і підтримала ці підходи», – наголосив Петро Порошенко

Президент назвав головною ознакою демократичності місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня, відсутність адміністративного впливу. «Головна оцінка – це оцінка міжнародних спостерігачів і наших неурядових організацій, що впливу адміністративного ресурсу на цих виборах не було. Це була перша подібна оцінка, яка мотивує, підтримує зусилля української влади з організації прямого волевиявлення громадян», – заявив Глава держави

Серед завдань, які зараз стоять перед новою місцевою владою, Президент назвав формування проукраїнських коаліцій, які й надалі не дозволять дестабілізувати ситуацію всередині країни. «На сьогоднішній день маємо просто забезпечити відповідальний і консолідований підхід політичних сил. Думаю, що вибори, які були проведені 25 жовтня, дають нам для цього серйозні підстави», – сказав Президент.

Глава держави назвав категорично неприйнятним не проведення виборів у Маріуполі. Він зазначив, що звернувся до Парламенту із пропозицією внести зміни до законодавства, які дозволять забезпечити захист волевиявлення громадян у таких містах як Маріуполь, Красноармійськ та інші. «Мають бути внесені зміни до виборчого Закону, які забезпечать виборчий процес, щоб не допустити виборчих помилок в цілому», – зазначив Глава держави.

Президент підкреслив, що це особливо важливо у контексті повернення української влади на окуповану частину Донбасу. «Єдиний спосіб, як ми це можемо зробити, – це демократичними виборами», – резюмував Президент.

Петро Порошенко подякував всім виборцям України за те, «що держава змогла, незважаючи на надзвичайно складні умови і попри проблемні питання, забезпечити високий рівень виборчої культури, незважаючи на те, що по новій системі українські вибори відбувалися вперше».

У свою чергу, Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер зазначила щодо виборів: «Я хочу привітати Україну із третіми виборами, і хоча ми чекаємо на фінальні результати Центральної виборчої комісії та висновки ОБСЄ, але вже зараз можна сказати на основі повідомлень від міжнародних спостерігачів, що вибори в Україні було добре підготовлені і проведені». Вона назвала дуже важливим той факт, що вибори відбулися на переважній більшості території України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *