Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Нова українська школа стартувала

Третій місяць триває освітня реформа. З першого вересня першокласники навчаються в «Новій українській школі». А, це передбачає нову програму та методику викладання. На реалізацію освітньої реформи область у 2018 році отримала майже 57 млн. грн. Відповідно до розпорядження ОДА для проведення закупівель частина цих коштів спрямована місцевим бюджетам, частина департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА.
Для 57 перших класів закладів загальної середньої освіти Надвірнянського району придбано шкільні меблі, дидактичні матеріали, станції друку, мультимедійні комплекси, комп’ютерну техніку, телевізори. В районному бюджеті передбачено 2680,0 тис. грн., з них 285,0 тис. грн. – субвенції сільських, селищної рад, 865,0 тис. грн. – кошти районного бюджету, 275, 0 тис. грн. – субвенції обласного бюджету, 1555,0 тис. грн. – кошти цільової субвенції з обласного бюджету. Частина обладнання, а це 35 комплектів меблів та 16 мультимедійних комплексів закуплені департаментом освіти, науки та молодіжної політики ОДА. На сьогодні в заклади освіти передано 21 комплект меблів вартістю 560 тис. грн. це кошти районного бюджету, 14 станцій друку та ноутбуків кошти освітньої субвенції в сумі 458 тис. За фінансування державного та районного бюджетів відділом освіти РДА придбано 56 комплектів дидактичних матеріалів на суму 1, 198 млн. грн. (з них 110 тис. грн. – кошти районного бюджету).
Освітній простір «Нової української школи» спрямований на розвиток дитини і мотивації її до навчання. Відповідно до методичних рекомендацій, розроблених Міністерством освіти і науки України, класні кімнати мають 8 навчальних осередків: навчально-пізнавальної діяльності (з партами, столами), змінні тематичні осередки (дошки, фліп-чарти, стенди для діаграм з ключовими ідеями), гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор), художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт), куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум), відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами- пуфами, подушками з м’яким покриттям), дитяча класна бібліотечка, осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо). Всі першачки отримали підручники.
Що стосується підвищення кваліфікації вчителів початкових класів то на 01 листопада цього року 67 педагогів району, а також 28 заступників з навчально-виховної роботи пройшли навчання в локації «Надвірна» за Типовою освітньою програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розробленої відповідно до Концепції «Нової української школи» і отримали сертифікати.
З 29 жовтня 2018 року 68 вчителів початкових класів району працюватимуть у 1-х класах в 2018\2019н.р. розпочали навчання у другій хвилі.
На 01 вересня 2018 року в 36 закладах загальної середньої освіти (у 2 ЗЗСО передбачена індивідуальна форма навчання: це Мирненська ЗОШ І ст. та Лісновелесницька ЗОШ І ст.). У цих закладах загальної середньої освіти навчається 1136 учнів першого класу, з них 8 на інклюзії.
«Ми прагнемо, щоб наші школярики здобували якісну освіту, формували свій світогляд. Адже у нас чудові вчителі, прекрасні діти, які й нині демонструють гарну підготовку, інтелектуальний потенціал на обласних, районних конкурсах, олімпіадах», – зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук. Він підкреслив, що школа повинна давати не просто набір знань, вона має вчити. Це найперше завдання «Нової української школи».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *