Президент підписав «безвізові» закони: Безвізовий режим – це ще один ступінь свободи


Президент України підписав пакет законів, які забезпечують лібералізацію візового режиму для України з боку Європейського Союзу.


Президент України підписав пакет законів, які забезпечують лібералізацію візового режиму для України з боку Європейського Союзу.

Під час підписання Глава держави висловив сподівання на те, що 15 грудня Європейська комісія прийме рішення про надання Україні зеленого світла у питанні безвізового режиму. За словами Президента, ці закони є «величезним кроком в напрямку захисту прав людей і боротьби з корупцією». Петро Порошенко наголосив, що безвізовий режим з ЄС – «це ще один ступінь свободи».

Президент назвав безвізовий режим з ЄС важливим елементом партнерства і нашої євроінтеграційної політики, зазначивши, що план щодо імплементації безвізового режиму є дуже напруженим.

Президент нагадав, що одним з перших документів, підписаних ним у якості Глави держави, була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, яка пізніше була синхронно ратифікована Верховною Радою та Європейським парламентом 16 вересня 2014 року. Глава держави зазначив, що ратифікація Угоди про асоціацію країнами ЄС замість 3-4 років пройшла за півтора роки.

Глава держави привітав Україну і українців з мудрим рішенням, яке прийняла Верховна Рада, ухваливши ці закони, та подякував за величезний обсяг робіт Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну, Голові Комітету у закордонних справах Ганні Гапко і Голові Комітету європейської інтеграції Ірині Геращенко, а також Заступникові Глави Адміністрації Президента Костянтину Єлісєєву.

Президент висловив сподівання, що решта законів надійде до нього на підпис за кілька днів, і «у нас залишиться лише імплементація».

Голова комітету європейської інтеграції Ірина Геращенко повідомила, що Парламент найближчим часом має розглянути у другом читанні законопроекти по міграційній політиці в рамках Плану дій щодо лібералізації візового режиму та законопроекти щодо ідентифікаційної картки. Депутат висловила сподівання на їх успішне голосування.

Голова комітету ВР України з міжнародних питань Ганна Гопко висловила переконання, що відповідні «безвізові» закони будуть успішно імплементовані.

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу», Закон України «Про зовнішню трудову міграцію», Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рекомендацій Європейського Союзу з виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування», Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», Закон України «Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України» (фінансування політичних партій).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *