Проблему поводження із твердими побутовими відходами вирішуватимуть на державному рівні

Сьогодні заступник голови обласної державної адміністрації Василь Івасик взяв участь у селекторній онлайн-нараді, яку провів заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Йшлося про врегулювання проблемних питань, пов’язаних із запобіганням потрапляння твердих побутових відходів у річку Тиса та інші водні об’єкти, у національному та транскордонному аспектах, адже після червневої стихії питання перенесення сміття набуло особливої актуальності та порушувалося на рівні керівництва України та Угорщини. На виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля було утворено відповідну робочу групу, до якої увійшли представники всіх ОДА.

Учасники наради проаналізували поточну ситуацію  щодо поводження з твердими побутовими відходами, причини виникнення, основні проблеми та бачення вирішення на загальнодержавному  та регіональному рівнях.

Наголошувалося на необхідності прийняття відповідного закону та врегулювання цілої низки юридичних норм і правил задля можливостей паспортизації полігонів твердих побутових відходів і виділення земель для таких цілей, а також вироблення культури поведінки з ТПВ у населення та посилення адміністративної відповідальності за порушення законодавства.

«На Івано-Франківщині діють 15 постійних полігонів ТВП, наповненість яких складає близько 80 відсотків, – розповів Василь Івасик. – Тому проблема наповненості полігонів, а також виділення земельних ділянок  для створення нових та будівництва сміттєпереробного заводу  для нас актуальне, як і для більшості  областей нашої держави». Посадовець підтримав пропозиції щодо необхідності законодавчого врегулювання на державному рівні  питань переробки твердих побутових відходів задля мінімізації їх впливу на довкілля та розробки відповідних регіональних планів поводження з твердими побутовими відходами.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *