Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Питання регіонального розвитку – це питання номер один в державі

Питання регіонального розвитку – це питання номер один в державі. Про це сказав Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства України Геннадій Зубко під час засідання з підведення підсумків пост-моніторингу Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи в Україні презентації Дорожньої карти з місцевої і регіональної демократії в Україні.

«Децентралізація і прийняття законів проводиться з одною метою – розвивати регіони Україні, для того, щоб вони могли конкурувати між собою, підвищити якість життя на місцях і не очікувати, що центральні органи влади або Київ вирішуватимуть все за них», – сказав Геннадій Зубко.

«Питання регіонального розвитку – це питання номер один в державі», – наголосив Віце-прем'єр-міністр України.

Геннадій Зубко нагадав, що рекомендації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи були отримані Україною  ще у 2013 році. «Все, що було зроблено згідно цих рекомендацій, було зроблено в дуже короткий термін», – підкреслив він.

За словами Віце-прем'єр-міністра України, «впровадження реформи децентралізації – вже на ходу». «Ми провели бюджетну і податкову децентралізацію, прийняли закони про засади державної і регіональної політики, про діяльність місцевого самоврядування, про добровільне об’єднання територіальних громад», – зазначив він. 

«Ми повинні зробити ту базу територіальних громад, на яку потім буде покладено практично всю законодавчу базу – норми і Конституції України, і законів щодо розподілу повноважень центральної і місцевої влади», – підкреслив Геннадій Зубко.

За його словами, головне завдання – «за новим законом про місцеві вибори провести вибори  і отримати нових лідерів територіальних громад, які візьмуть на себе відповідальність і будуть працювати над тим, щоб  підвищити якість життя цих громад».

Віце-прем'єр-міністр України наголосив, що час цю роботу обмежений, і «важливо мати якісну Дорожню карту, яка дозволить не тільки зекономити час, а ще й убезпечить від помилок».

«Це допоможе нам переконати людей, що саме реформа децентралізації – це та реформа, яка підвищує якість життя на місцевому рівні і дає свободу у прийнятті рішень: що, як і коли потрібно робити», – зазначив він.

Віце-прем'єр-міністр України та президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи  Жен-Клод Фрекон підписали Заяву про продовження співробітництва та втілення в життя Рекомендації 348, прийнятої Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи в Україні (від 31 жовтня 2013 року), за підсумками пост-моніторингу та презентації Дорожньої карти з місцевої і регіональної демократії в Україні.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *