У рамках Програми термореновації власники багатоквартирних будників можуть отримати фінансову та технічну допомогу від Фонду енергоефективності

Цьогоріч в Україні запрацювала Програма з термореновації багатоквартирних будинків від державного Фонду енергоефективності. Вона передбачає часткове відшкодування (отримання гранту) вартості реалізації проектів термореновації для об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
Для участі мають бути проведені загальні збори та прийнято рішення щодо реалізації проекту відповідно до правил Програми. У ній можуть брати участь будинки, що побудовані до 2006 року включно (починаючи з 2006 року були введені нові технічні вимоги щодо стандартів енергоефективності новобудов).

Програма Фонду енергоефектвності передбачає часткове відшкодування вартості проектів термореновації – впровадження комплексу (а не окремих) енергоефективних заходів, які мають відповідати одному з двох визначених «пакетів».

Кожен з «пакетів» включає обов’язкові та додаткові заходи, які повинні реалізувати ОСББ для отримання часткової компесації понесених витрат. Остаточне рішення про вибір заходів до проекту ухвалює об’єднання на основі енергетичного аудиту з урахуванням їх економічної та технічної доцільності:

Пакет A – «Легкий», складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій. Перш за все це – модернізація інженерних систем будинку.

Пакет Б – «Комплексний», включає в себе всі заходи Пакету А, якщо вони не були впроваджені раніше, а також теплоізоляцію будівельних конструкцій: стін, даху, горища, підвалу.

Для отримання гранту від Фонду ОСББ має виконати шість кроків:

Ініціація проекту: його формування та обговорення, ухвалення рішення про здійснення енергоаудиту будівлі (на цей етап дається 1 місяць).

Здійснення енергоаудиту та подання заявки. Цей етап передбачає вибір енергоаудитора, здійснення енергоаудиту та підготовку енергосертифікату будівлі. Також визначаються заходи для реалізації проекту. Влаштовуються збори ОСББ для обговорення основних параметрів проекту (1-2 місяці).

Подання заявки на участь у програмі та отримання гранту на відшкодування енергоаудиту. Документ подається через відділення банку-партнера. Фонд має розглянути його, після чого підписує грантову угоду і надає часткове відшкодування (1 місяць). У разі потреби залучається позика від банку партнера (очікуваний термін впровадження 8-12 місяців).

Розробка проектної документації та відшкодування її вартості. ОСББ обирає проектанта, готується проектна документація, після чого здійснюється її експертиза. Частково відшкодовують витрати за цей етап (1-2 місяці).

Виконання робіт з термореновації. ОСББ обирає підрядників та спеціаліста з технічного нагляду, виконуються та завершуються будівельні роботи (залежно від обсягу робіт – від 1 до 6 місяців).

Верифікація проекту та виплата основної частини гранту. На цьому етапі здійснюється підготовка енергосертифікату будівлі, вибіркова перевірка проектів «на місцях», часткове відшкодування витрат на впровадження робіт (1 місяць).

У залежності від обраного пакета очікувана тривалість процесу складатиме від 8 до 12 місяців.

Детальну інформацію про Програму можна почерпнути за посиланням.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *