Управління проектним циклом за європейськими підходами вивчали представники прикарпатських ОТГ

Про проєктний цикл як методологію рекомендовану Європейською комісією та її застосування на практиці, а також успішні приклади інноваційних та розвиткових проєктів йшлося в рамках семінару «Школа управління проєктним циклом», організованого Івано-Франківським центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«За допомогою проєктного циклу можна ефективно розробляти, впроваджувати і моніторити проєкти розвитку. Проєктний цикл складається з п’яти послідовних фаз – проектування, ідентифікація, формулювання, впровадження і редагування. Після чого з певними результатами цикл виходить на якісно новий рівень», – зазначив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Така методологія, за його словами, рекомендована для усіх заявників і бенефіціарів, які бажають подати проєкти на конкурс секторальної бюджетної підтримки Європейського Союзу. Для України така можливість з’явилась вдруге для проєктів регіонального розвитку. Є сім напрямків, за якими можна подавати проєкти: інноваційна економіка та інвестиції, розвиток людського капіталу, розвиток туризму, сільський розвиток, загальноукраїнська солідарність, управління регіональним розвитком та розвиток депресивних територій, зокрема гірських. Цього року вперше за умовами конкурсу секторальної бюджетної підтримки ЄС органи місцевого самоврядування, в тому числі й ОТГ, а також Асоціацій ОМС, можуть бути аплікатами і подавати свої проєкти.

В рамках дводенного семінару, який проходив 18-19 вересня у Івано-Франківську та Верховині, представники ОТГ напрацьовували проєктні ідеї, які можуть розроблятися для участі у цих програмах та знайомились з успішним досвідом реалізації розвиткових проєктів.

У перший день семінару представники прикарпатських ОТГ відвідали один з цікавих інноваційних проєктів «Промприлад.Реновація» в Івано-Франківську. В рамках цього проєкту на базі одного з цехів заводу «Промприлад» створений інноваційний центр, який працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону – нової економіки, урбаністики, сучасного мистецтва і освіти. Саме в напрямку освіти і нової економіки ОТГ мають можливість співпрацювати із цим проектом, просувати спільні ініціативи.

У напрямку розвитку сільських територій учасники семінару ознайомилися з роботою сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Чиста флора» в с. Спас Коломийського району. Його особливістю є те, що до співпраці і постачання сировини для кооперативу залучені близько 100 домогосподарств місцевих мешканців. А це створення робочих місць та ефективна само зайнятість населення. Цей мікропроєкт є моделлю, яка також може бути впроваджена в ОТГ.

У свою чергу Олександр Бурсанов, представник ГО «Карпатські стежки», поділився з учасниками семінару досвідом реалізації проєктів підвищення туристичної привабливості, створення туристичної інфраструктури за допомогою донорських проєктів. Це, на його переконання, цілком можливо спробувати реалізувати і в ОТГ. Зокрема, впровадити модель Green ways, що дасть можливість стимулювання підприємництва на території ОТГ.

Доцент кафедри фінансів кафедри фінансів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Світлана Кропельницька, яка є автором проєкту, що минулого року став переможцем конкурсу секторальної підтримки ЄС у категорії розвиток людського капіталу, акцентувала увагу на особливостях підготовки проєктної заявки та найбільш поширених помилках, яких можуть уникнути цьогорічні аплікати.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *