Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Івано-Франківську обговорили формування регіональної спроможності та розвитку соціально-економічного потенціалу

Сьогодні, 21 листопада, в інноваційному центрі «Промприлад. Реновація» відбувся «круглий стіл» «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу, науки та громадськості». Захід у рамках інформаційної кампанії від громадської організації «Український інститут міжнародної політики» провели за сприяння обласної державної адміністрації.
Зазначимо, смарт спеціалізація – це інноваційна система розумних рішень, розроблена ЄС, для формування регіональної спроможності і розвитку соціально-економічного потенціалу. Вона об’єднує промислову, освітню та інноваційну галузь для визначення пріоритетних напрямків регіону.

Цей підхід передбачає визначення окремих стратегічних цілей та завдань щодо розвитку видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал (з урахуванням конкурентних переваг регіону) та сприяють трансформації секторів економіки у більш ефективні.

Застосування методології смарт спеціалізації є обов’язковим в процесі стратегічного планування регіонального розвитку. Урядом внесено зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 931 і 932, що створило правову основу для формування Державної стратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку на засадах інноваційної спрямованості.

Як відомо, нині в області розпочато процес розроблення проєкту регіональної стратегії розвитку на 2021-2027 роки, який здійснюється з урахуванням підходу смарт спеціалізації. Власне тому до дискусії щодо концепції смарт спеціалізації, методології, ключових етапів, а також її імплементації в області запросили фахівців структурних підрозділів ОДА, обласної ради, Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, науковців, представників бізнесу.

Власне метою засідання організатори визначили побудову ефективної комунікації між місцевими стейкхолдерами – бізнесом, владою і науковцями – задля започаткування міжсекторальної співпраці в області за допомогою впровадження підходу смарт спеціалізації.

За словами голови правління ГО «Український інститут міжнародної політики» Ростислава Томенчука, місцеві стейкхолдери повинні разом визначати сильні сторони економіки регіону, потенціальні проєкти, які враховуватимуть інновації, науковий і соціальний потенціал. «Смарт спеціалізація збирає «найсильніших гравців» і дає їм можливість «стрибнути» вище, а області зайняти свою, унікальну, нішу на світовому ринку. Перше питання, яке повинно стояти перед робочими групами в рамках розробки смарт спеціалізації для бізнесу – як ми бачимо себе через 10 років і з яким продуктом збираємося конкурувати в світі», – зауважив експерт.

Прикладами розроблення смарт спеціалізації та пріоритетних напрямків розвитку стали успішні практики в окремих регіонах Чехії, Швеції, Фінляндії, Франції.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *