В обласному центрі завершився перший етап реалізації проєкту «Громадське здоров’я ОТГ Прикарпаття – обов’язок кожного»

Упродовж останніх декількох днів слухачами тематичних тренінгів стали працівники закладів освіти, виконавчих комітетів рад та представники молодіжного активу громад області.
Як зазначає радник з питань муніципальних послуг ІФ ЦРМС Марія Баран, основна мета проєкту полягає у стратегічному плануванні розвитку цілісної та якісної системи громадського здоров’я ОТГ області із залученням широкого кола осіб – медиків, освітян, молоді, бізнесу, а також посадових осіб рад тергромад.

«Проведення цих заходів стане передумовою для побудови ефективної системи громадського здоров’я. Така система невдовзі стане добрим імпульсом з впровадження якісних системних перетворень і в галузі охорони здоров’я », — наголосила Марія Баран.

На переконання завідувача кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я ІФНМУ, професора Орини Децик, керівники об’єднаних територіальних громад нині повинні забезпечити максимально рівні можливості із залучення громадян до розробки, впровадження відповідних управлінських рішень, а також контролю за ними.

«Мета цього проекту, перш за все, полягає у залученні жителів ОТГ до визначення пріоритетів з профілактики неінфекційних захворювань у розрізі кожної із громад. Ці напрацювання ляжуть за основу при формуванні концепції громадського здоров’я», — сказала вона.

За словами Орини Децик, прийняття та впровадження концепції громадського здоров’я в ОТГ стане можливістю забезпечення стану повного, фізичного, психологічного та соціального благополуччя жителів ОТГ.

Марія Баран у коментарі поінформувала, що вже на наступному етапі проєкту фахівцями ІФНМУ та ІФ ЦРМС буде розроблятись концепція місцевої програми громадського здоров’я для Тлумацької ОТГ. Цей документ стане своєрідним прикладом з підготовки концепції і для представників інших територіальних громад області.

Довідково

Проєкт написано та підготовлено науковцями Івано-Франківського національного медичного університету спільно з експертами Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування. Впроваджується він Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття за підтримки Програми «ULEAD з Європою». На реалізацію проекту виділено понад 158 тис. гривень.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *