Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відбулася колегія РДА

   

29 березня 2016 року відбулось розширене засідання колегії Надвірнянської районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації  Олександр Кеніз.

   

29 березня 2016 року відбулось розширене засідання колегії Надвірнянської районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації  Олександр Кеніз.
У засіданні взяли участь голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, селищні, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, підприємств району та  представники засобів масової інформації. Також у роботі засідання взяв участьдиректор обласного фтизіопульмонологічного центру  Любомир Малофій.                                                                                       
 
На порядок денний засідання колегії виносилося сім питань. Про епідситуацію щодо захворювання на туберкульоз в Надвірнянському районі. Раннє виявлення туберкульозу серед осіб з групи ризику доповів головний лікар центральної районної лікарні Сергій Ємельянчук.  За його  словами туберкульоз – це не вирок, а хвороба, яка виліковується. Тому важливо виявити недугу на початковій стадії.  Для цього у медичних закладах району є всі необхідні умови.  За 2015 рік захворюваність населення району на всі форми туберкульозу знаходиться на рівні 2014 року і становить 72,0 на 100тис. населення (83 особи). Аналізуючи  епідеміологічні показники по туберкульозу,  виявлено, що найчастіше це захворювання зустрічається у сільського населення, а серед них у чоловіків, і в основному занедбані форми, а також у осіб погано матеріально забезпечених, що виїжджають на сезонні роботи або на заробітки за кордон. Крім того, причинами є часте зловживання алкоголем, некритичне ставлення до свого здоров’я, пізнє звертання за медичною допомогою, необізнаність про туберкульоз. Хворі забезпечуються медикаментами безоплатно. Медикаменти надаються централізовано з обласного фтизіопульмонологічного центру. 
Зараз в районі медики, влада докладають максимум зусиль для того, щоб покращити ситуацію захворюваності на туберкульоз.
     

Заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук проінформував присутніх про  результати державного фінансового аудиту виконання бюджету Надвірнянського району. За результатами оцінки рівня виконання бюджету району за доходами і видатками та рівня забезпечення за рахунок коштів місцевих бюджетів державних соціальних гарантій та соціальних послуг слід зазначити, що в досліджуваному періоді при виконанні бюджету Надвірнянщини досягти запланованих показників в основному вдалося. Крім того на території району існує значна кількість юридичних осіб, які   не маючи статусу державних чи комунальних підприємств, користуються земельними ділянками на праві постійного користування і сплачують земельний податок, який значно менший від орендної плати, за умови переоформлення юридичними особами недержавної форми власності права постійного користування на право оренди або встановленні ставки земельного податку в розмірі не менше 3% від їх нормативної грошової оцінки до місцевих бюджетів зможе додатково надходити близько 8736, 72 тис. грн. в рік.
Про поводження з твердими побутовими відходами доповів начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово- комунального господарства  райдержадміністрації Тарас Угринчук. З метою недопущення погіршення санітарно-епідеміологічного стану, виникнення надзвичайних ситуацій та створення соціальної напруги Надвірнянською міською радою прийнято рішення від 27.04.2012 року № 806-21/2012 “Про припинення приймання відходів від суб’єктів господарювання розташованих за межами м. Надвірна”.
         Відділом архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства райдержадміністраціїрозроблено “Програму поводження з твердими побутовими відходами в Надвірнянському районі до 2016 року”, яка затверджена рішенням сесії районної ради від 28.02.2013 року № 437-18/2013.
Для вирішення складної ситуації у сфері поводження з твердими побутовими відходами Надвірнянською міською радою вишукано та відведено земельну ділянку для будівництва полігону ТПВ зі сміттєсортувальною лінією в урочищі «Чобіток» (9,77га) м. Надвірна. Доцільність будівництва полігону ТПВ в м. Надвірна пов`язана із завершенням експлуатації міського полігону ТПВ розміщеного на землях Пнівської сільської ради. Полігон ТПВ є об`єктом соціального значення. На полігоні ТПВ планується проводити сортування та захоронення твердих побутових відходів які утворюються на території              м. Надвірна та населених пунктів району. Виходячи з вимог часу та діючих на сьогодні законодавчих актів, стосовно заборони захоронення на полігонах ТПВ ресурсно-цінних матеріалів в складі проекту передбачено будівництво сміттєсортувальної лінії. Програмою поводження з твердими побутовими відходами в районі на 2016 рік для органів місцевого самоврядування передбачено 150 тис. грн.
На даний час вивіз сміття та його утилізація проводиться на полігонах     с. Рибне Тисменицького району та м. Богородчани. 
Про роботу відділу Держгеокадастру у Надвірнянському районі за 2015 рік з цього питання інформував заступник начальника відділу Держгеокадастру у Надвірнянському районі Сергій Рудяк. Особливо увагу він приділив роботі щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО та членів родин загиблих воїнів.  Сергій Рудяк повідомив, що  загальна площа земельних ділянок по району становить 66,7372 га.  На даний час видано дозволи на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в межах населених пунктів 62 учасникам та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції на загальну площу 7,7400 га, в тому числі 52 для будівництва  та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на загальну площу 3.7200 та 10 для ведення особистого селянського господарства на загальну площу 4,02 га, за межами населених пунктів 17 учасникам антитерористичної операції на загальну площу 2,4200 га для ведення особистого селянського господарства. Виготовлено правовстановлюючі  документи 22 учасникам антитерористичної операції на загальну площу 3,2600 га. Знаходиться на опрацюванні  87  заяв по Надвірнянській міській раді  та 6 заяв по Зарічанській сільській раді. Розбито масив для надання  земельних ділянок за цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства  за межами с. Тисменичани площею 23,9957 га на 118 земельних ділянок.
Про хід виконання розпорядження райдержадміністрації від 29.05.2015 № 102 «Про організацію гасіння пожеж, надання допомоги в ліквідації аварій, надзвичайних ситуацій, катастроф, стихійних лих» доповів  начальник Надвірнянського районного відділу Управління ДСНС України  в області Андрій Мочерняк. Він зазначив, що на території м. Надвірна та Надвірнянського району від початку поточного року станом на березень 2016 року виникло 55 пожеж, з них 16 пожеж сухої трави. За аналогічний період 2015 року виникла 41 пожежа, з них 11 пожеж сухої трави.
З початку року зареєстровано 2 факти неправдивих викликів (за минулий рік також 2 факти).
Як свідчить статистика, найбільше випадків пожеж в районі зареєстровано через необережне поводження з вогнем та через порушення правил експлуатації електроустановок.
З метою забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на виконання вище згаданого розпорядження Андрій Мочерняк зазначив, що працівниками Надвірнянського РВ УДСНС в області проведена та продовжується в повсякденній діяльності робота, а саме: розроблено та погоджено з керівниками підприємств, установ, організацій та службами цивільного захисту району «План залучення сил і засобів для ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків в Надвірнянському районі» та 20 інструкцій взаємодій оперативно-рятувальної служби Надвірнянського РВ УДСНС.
У відповідності до затвердженого графіку Управління ДСНС в Івано-Франківській області, керівництвом Надвірнянського районного відділу не рідше одного разу в місяць, здійснюються раптові перевірки місцевих пожежних команд.
Відповідно до вимог чинного законодавства на об'єктах підвищеної небезпеки ТзОВ «Свиспан Лімітед» та ДКС «Битків», створені Добровільні пожежні команди (ДПК) задля вчасного реагування на надзвичайні ситуації, в тому числі й для ліквідації пожеж. Також в районі працюють дві пожежні команди в смт. Ланчин та в с. Бистриця.
У своєму виступі керівник апарату районної державної адміністрації Микола Кравчук розповів про стан розгляду звернень громадян за підсумками 2015 року відповідно до вимог Закону України “Про звернення громадян” та про стан виконавської дисципліни у структурних підрозділах райдержадміністрації, виконавчих комітетах  міської, селищних, сільських рад.
Розглядаючи кожне питання, голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи. По всіх питаннях, що були розглянуті на засіданні, прийнято відповідні рішення.
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *