Відбулася регіональна науково-практична конференція на честь Митрополита Андрія Шептицького

26 серпня в Івано-Франківську у Народному домі «Просвіта » відбулася регіональна науково-практична конференція «Митрополит Андрій Шептицький – духовний батько, світоч української нації» за участі науковців, духовенства та представників громадських організацій.

Відкриваючи захід, начальник управління культури, національностей та релігії облдержадміністрації Володимир Федорак, наголосив: «Конференція присвячена 155-й річниці з Дня народження Митрополита Андрея Шептицького.  Ця тематика є сьогодні надзвичайно важливою та значимою, оскільки постать нашого великого духовного патріарха, провідника, голови УГКЦ, громадського діяча, мецената, державника дуже значима в історії України та особливо у теперішній період зовнішніх загроз».

Також посадовець зауважив, що така постать як Андрей Шептицький будує українську ідею та надихає сучасників на великі звершення.

Учасники конференції обговорювали концепції суспільного ладу Андрея Шептицького. Йшлося й про педагогічну діяльність та історичну значущість цього представника української еліти, його постать у контексті музичної культури та західноукраїнської літератури двадцятого століття.

На секційних засіданнях були оговорені питання ролі видатного історичного діяча Андрея Шептицього у розвитку християнської освіти на Станіславщині початку ХХ століття, його діяльність під час Другої Світової війни та багато інших питань у контексті його життєпису.

Під час конференції було презентовано видання «Василь Стефаник, Андрей Шептицький у контексті культурно-історичних процесів кінця ХІХ-ХХ століть».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *