Вибір професії значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини

Проведення профорієнтаційної роботи для учнів сільської школи
 
«Той, хто професій не знає,
Часто в житті «блукає».
Марно ви часу не гайте,
Професій більше пізнавайте.»
 

Проведення профорієнтаційної роботи для учнів сільської школи
 
«Той, хто професій не знає,
Часто в житті «блукає».
Марно ви часу не гайте,
Професій більше пізнавайте.»
 
Ключовим завданням профорієнтаційних уроків стало підвищення престижу робітничих професій та формування поваги до працівників різних видів трудової діяльності.
З метою проведення профорієнтаційних заходів для розширення знань дітей про професії, Надвірнянським районним центром зайнятості 20 вересня були організовані та проведені уроки для школярів Делятинської ЗОШ І-ІІ ступенів.
На дані заходи були запрошені: директор загальноосвітньої школи Любомир Сидорук. соціальний педагог Оксана Копчук, класні керівники.
Уляна Півторанюк — провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних підготувала низку вікторин профорієнтаційного напрямку для дітей молодшої вікової категорії — 4 класу: загадки та веселі конкурси, анаграми та кросворди,  ребуси на відгадування назв професій. Цікавою була вправа на обговорення прізвищ, які походять від назв професій.
З метою привернення уваги молоді до актуальних на ринку праці професій, розширення світогляду та поглиблення знань про світ професій, формування в стійкої мотивації до праці за робітничими професіями, для випускників 9 — класу цієї школи був проведений тренінг на тему: “Усвідомлений вибір професії. Важливість правильно обрати фах трудової діяльності”. Дев'ятикласники дізналися про стан місцевого ринку праці, про професії, що користуються попитом у роботодавців, ознайомилися з послугами служби зайнятості. Акцент було зроблено на тому, що правильним вважається вибір фаху за формулою: «хочу-можу-треба».Школярам сподобався даний урок, вони активно включалися в розмову, тому є надія, що дана інформація стане їм у пригоді при виборі професійного шляху.
Надвірнянський районний центр зайнятості завжди охоче відгукується на запрошення шкіл і приймає участь у профорієнтаційних заходах. Хоча учні молодших класів ще далекі від даного питання, але успішна і вчасно проведена профорієнтаційна робота є платформою, на якій в подальшому будуть розвиватися професійні інтереси та нахили школярів у старших класах. Директор школи Любомир Сидорук при завершенні занять подякував фахівцю за проведену профорієнтаційну роботу та наголосив, що  надані учням поради допоможуть у майбутньому зробити правильний вибір.
 
Уляна Півторанюк — провідний фахівець
з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних
Надвірнянського районного центру зайнятості
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *