Виконання бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2015 рік

    

Виконання бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2015 рік, а також сплата до бюджетів усіх рівнів податків та зборів в минулому році – такі питання обговорювали на черговому засіданні колегії Надвірнянської РДА. Участь у якій взяв заступник голови Івано-Франківської ОДА Ярослав Паранюк.

    

Виконання бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2015 рік, а також сплата до бюджетів усіх рівнів податків та зборів в минулому році – такі питання обговорювали на черговому засіданні колегії Надвірнянської РДА. Участь у якій взяв заступник голови Івано-Франківської ОДА Ярослав Паранюк.

   
Про виконання бюджету району доповів начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк, який зазначив, що Надвірнянщина в минулому році додатково отримала 4419,3 тис. грн. Ріст надходжень в порівнянні з відповідним періодом складає 31749,1 тис. грн. Головний фінансист району акцентував увагу на надходженнях по платі за землю. Тут план не виконано по восьми місцевих бюджетах. Михайло Обідняк зауважив, що основним джерелом наповнення головного фінансового документу є податок з доходів фізичних осіб.
Крім того на засіданні колегії присутні обговорили питання пільгового перевезення пасажирів. Сьогодні держава передала ці повноваження місцевим бюджетам. Для району 2 мільйони гривень на рік компенсації перевізникам –  це значний тягар. Якщо не буде знайдено інших джерел фінансування то голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак запевнив, що ці кошти виплатять з районного бюджету.
Обговорили на засіданні хід виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2015 рік. Начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Василь Уніят зауважив, що основною причиною зниження обсягів реалізації промислової продукції в районі є зниження обсягів виробництва і реалізації газу на підприємствах нафтогазовидобувного комплексу. Найбільш проблемним у промисловості залишається питання відновлення роботи ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття".
На Надвірнянщині у 2015 році реалізовано ряд інвестиційних проектів, на суму 118,1 млн. грн.
В минулому році завершено реконструкцію Надвірнянського пологового будинку.
Голова райдержадміністрації Олександр Кеніз наголосив, що в 2015 році район отримав з державного бюджету на ремонт доріг понад 10 млн. гривень. Це значний успіх, оскільки в 2014 році фінансування не проводилось.
Також на колегії обговорили стан сплати податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. Головний податківець району Василь Гнатюк сказав, що 2015 рік для Надвірнянщини був важкий, але водночас платежі виплачувались. За минулий рік до Державного бюджету України сплачено 429656,18 тис. грн. Надходження платежів до місцевих бюджетів склали 115891,84 тис. грн. Василь Гнатюк наголосив, що важливим чинником наповнення районного бюджету є легалізації заробітної плати.
Стан справ в районі заслухав заступник голови ОДА Ярослав Паранюк, який відзначив співпрацю виконавчої гілки влади та органів місцевого самоврядування. Крім того залишається і багато проблем, які потребують вирішення. Лише пропозицій від районів до області надійшло на півтора мільярда гривень. А реальний бюджет розвитку складає сьогодні 120 мільйонів гривень з них на ремонт доріг заплановано понад 70 мільйонів гривень.
Також на колегії було представлено проект "Стратегія об'єднаних змін", він буде реалізовуватися на території Надвірнянського району в трьох об'єднаних громадах ( Делятин, Ланчин, Надвірна). Проект має на меті формування плану економічної спроможності (Стратегічний план) та інструментів управління громадою (Статут) активом об'єднаних громад та експертним середовищем цих громад. Розробка Стратегічного плану та Статуту дасть можливість сформувати проекційне бачення функціювання об'єднаних громад в практичному ключі.
Після офіційної частини учасникам АТО Надвірнянщини вручили відзнаки від Івано-Франківської ОДА та облради "За бойову звитягу". Спільними грамотами Надвірнянської РДА та районної ради за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток району були нагороджені представники органів місцевого самоврядування, керівники відділів, управлінь РДА та установ, підприємств та організацій.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *