ВІвано-Франківському національному медичному університеті відбулася зустріч із першим заступником міністра охорони здоров’я України Сергієм Дубровим.
Розмова тривала близько двох годин і була присвячена запропонованим Міністерством охорони здоров’я України проєктом змін до положення про інтернатуру. Про це повідомляють у департаменті охорони здоров’я ОДА.
Щодо того, якою буде процедура розподілу та зарахування на інтернатуру у 2024 році:
- Цьогоріч випускники зможуть пройти інтернатуру за 23 спеціальностями. Крім того, нововведенням є можливість отримати спеціальність «Судово-медична експертиза».
- Серед найбільш потрібних для держави цього року — лікарі загальної практики-сімейної медицини, лікарі з медицини невідкладних станів, лікарі-анестезіологи, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, лікарі-терапевти (внутрішні хвороби).
До 15 травня університет отримає перелік медзакладів та вакантних посад для інтернів, на які можна буде розподіляти випускників. Місць для проходження інтернатури достатньо.
Також держава гарантовано забезпечить спеціалістів першим місцем роботи. Водночас до випускників 2024 року бюджетної форми навчання не застосовується вимога щодо обовʼязкового відпрацювання протягом трьох років.
Випускники, що беруть участь у розподілі (як бюджетники, так і контрактники), розподілятимуться на вакантні місця у закладах охорони здоровʼя відповідно до свого вибору та рейтингового балу. Ті, хто має вищий рейтинговий бал, матимуть ширшу можливість вибору.
Якщо випускник, що навчався коштом держбюджету, відмовиться від розподілу на бюджетні спеціальності, він братиме участь в рейтинговому розподілі наступного року. Студенти контрактної форми також зможуть взяти участь у розподілі на державні місця, або ж обрати самостійно — за контрактом.
Вибір медзакладу для проходження інтернатури не означає, що інтерн проведе там весь час навчання. Воно відбувається відповідно до програми інтернатури, має передбачати ротацію між відділеннями й закладами для здобуття необхідних знань та навичок.
Навіть якщо випускнику не вистачить рейтингових балів для вибору бажаної спеціальності під час розподілу, він зможе отримати нову спеціалізацію після завершення проходження інтернатури.
Важливо, що розподіл випускників на проходження інтернатури має бути, чесним, прозорим та ґрунтуватися на рейтингу студентів і реальних потребах держави в лікарях певних спеціальностей!
«Отож, бажаю успіху майбутнім інтернам і запевняю, що лікувальні заклади Прикарпаття потребують вмотивованих молодих лікарів, які свідомо обирають спеціальність та докладають багато праці, щоб стати кваліфікованими фахівцями. Ми на вас чекаємо!», — наголосив у зверненні до старшокурсників в. о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак.