Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Усе більше українських тергромад впроваджують сортування сміття

Щороку в Україні зростає кількість населених пунктів, які впровадили роздільне збирання побутових відходів: у 2015 році – 398, у 2016 – 575, у 2017 – 822, у 2018 – 1181. Це дуже позитивна динаміка, оскільки країна щороку продукує понад 9 млн тон побутових відходів, які захоронюються на 6 тис. сміттєзвалищ і полігонів.
Про це сказала старший експерт Офісу підтримки та впровадження реформ при Мінрегіоні з питань управління відходами Наталія Зайцева під час круглого столу «Чисте «завтра» для України. Хто відповідальний?».

Згідно статистичних даних за 2018 рік, 256 сміттєзвалищ (4,2%) перевантажені, 984 (16%) — не відповідають нормам екологічної безпеки. З 543 сміттєзвалищ, які потребують рекультивації, фактично рекультивовано 74.

Отже, за словами Наталії Зайцевої, Мінрегіон спрямовує зусилля на скорочення кількості екологічно небезпечних полігонів, їх рекультивації та будівництво нових сміттєзвалищ, які відповідатимуть європейським стандартам. Також міністерство надає методичну та практичну допомогу органам місцевого самоврядування у розробці регіональних планів управління відходами, в рамках впровадження Національної стратегії поводження з відходами.

Експерт наголосила, що сьогодні всі питання щодо збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів — виключно компетенція місцевої влади. Адже згідно нових Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджених Кабінетом міністрів у березні 2019 року, усі повноваження остаточно закріплені за органами місцевого самоврядування. Що також є однією з складових частин реформи децентралізації.

Нагадаємо, що головні напрями державного регулювання у сфері управління відходами в найближчі десятиліття з урахуванням європейських підходів визначає Національна стратегія управління відходами в Україні до 2030 року. Одним із завдань Стратегії є забезпечення у 2023 році перероблення 15 відсотків побутових відходів за допомогою стимулюючих інструментів, збільшення населення, яке здійснює роздільне збирання побутових відходів, та введення в експлуатацію нових сміттєсортувальних ліній та сміттєпереробних заводів.

Довідково

Захід відбувся в рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства за участю представників профільних міністерств, державних установ, експертного середовища, центральних та регіональних ЗМІ.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *