Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

До Центруобслуговування платників ДПІу Надвірнянському районі звернулось понад 15 тис.платників податків

До Центруобслуговування платників ДПІу Надвірнянському районі звернулось понад 15 тис.платників податків
На сьогодні обслуговування платників податків та громадян Надвірнянщиниздійснюється ЦОП ДПІу Надвірнянському районі, яким надається18податковихадміністративнихпослуги. Протягом січня – вересня2015 року Центром надано понад 6,5 тис. таких послуг. Зокрема, у вересні– 793послуг.
Серед них, найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За вказаний період було надано понад 4тис. таких карток, з яких 468– у вересні.
Також не менш запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових книжок. З початку поточного року ЦОПом надано 1124таких послуг. У вереснібуло зареєстровано 117книг.
Третю «сходинку рейтингу» посіла така послуга, як надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Так, за дев»ятьмісяців 2015 року Центром обслуговування платників було надано 257зазначених витягів, з них – 48– надано у вересні.
«Окрім надання адміністративних послуг в Центрі обслуговування платників (ЦОП) надаються консультативні та інформаційні послуги, щодо діючої системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДФС»,-зазначила заступник начальника Оксана Пліщук.
ДПІ нагадує, що зайшовши на сайт Державної фіскальної служби України  http://sfs.gov.ua/, платники податків можуть оперувати електронними податковими та митними сервісами. Користування ними значно економлять час і дозволяють, подати податкову звітність просто з робочого місця. Проте, щоб звітувати в електронному форматі, необхідно оформити електронний цифровий підпис.
 
З 1 вересня для підприємців на загальній системі оподаткування змінено розмір мінімального та максимального єдиного внеску
ДПІ у Надвірнянському районі повідомляє, що у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року змінюється максимальний та мінімальний розмір ЄСВ для фізичних осіб підприємців на загальній системі оподаткування.
Відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  – максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується ЄВ.
Тому, максимальна величина бази нарахування ЄСВ із 01.01.2015 р по 31.08.2015 р. становить 20706,00 грн (1218,00 грн х 17), із 01.09.2015 р. — 23426,00 грн (1378,00 грн х 17).
Мінімальний страховий внесок, згідно з нормами Закону № 3464, – сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Виходячи з наведеного, розмір мінімального страхового внеску для ФОП й осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, із 01.01.2015 р. по 31.08.2015 р. становить 422,65 грн (1218,00 грн х 34,7 %), із 01.09.2015 — 478,17 грн (1378,00 грн х 34,7%).
Нагадуємо: виходячи із норм ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» починаючи з 01.01.2015 р., якщо фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не отримував доходів (прибутків) у звітному році чи окремому місяці звітного року, він може не визначати бази ЄСВ, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника.
 
За природний газ мешканціНадвірнянщинивіддали понад 14мільйонів
А саме, за дев»ятьмісяців 2015 року за переданий для споживання  природний газ платники району сплатили до державного бюджету 14,2 млн. грн. збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності. Це на 9,5 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.
Як повідомив начальник ДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк, на обслуговуванні в податковій інспекціїобліковуються два підприємства, які постачають природний газ різним категоріям споживачів та є платниками цього збору.
Довідково: за вересень та наступні податкові періоди 2015 року  податкова декларація з зазначеного збору подається за новою формою, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 №654 «Про затвердження форми Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (чинний з 28.08.2015).

 

Незабаром штрафуватимуть за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних
ДПІу Надвірнянському районізвертає увагу платників податку на додану вартість, що з 1 жовтня 2015 року за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовуватимуться штрафні санкції.
Вказана відповідальність настає відповідно до змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість».
Нагадуємо, що з 1 жовтня реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовуються штрафні санкції в розмірі:
– 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
– 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до  30 календарних днів;
– 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до   60 календарних днів;
– 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю – платнику податку на додану вартість, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній / розрахунку коригування.
Водночас, штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН (10%, 20%, 30%, 40%), складених до 1 жовтня 2015 року не застосовуються.
 
Розмір податкової соціальної пільги не змінюється
Фахівці ДПІу Надвірнянському районінаголошують, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Враховуючи це, граничний розмір доходу у вигляді заробітної плати, що дає право на одержання податкових соціальних пільг розраховується з показника прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня 2015 року та становить 1710 грн. на місяць.
У відомстві наголошують, зміна прожиткового мінімуму протягом року не впливає на граничний розмір доходу при якому застосовуються податкові соціальні пільги.
Відтак, податкова соціальна пільга до кінця поточного року залишається у раніше встановленому розмірі.
 
Умови для скасування платнику нарахованих штрафних санкцій
Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон), внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Зокрема, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено пунктом 35, відповідно до якого тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені ПКУ, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.
З урахуванням пункту 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону вказаний Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування, тобто з 01.09.2015, крім положень пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону, відповідно до якого Кабінет Міністрів України повинен у тримісячний строк із 13.08.2015 (з дня, наступного за днем опублікування Закону):
– привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом;
– забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із Законом. 
 
Про термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у податковому повідомленні – рішенні
Контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 Податкового кодексу України (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:
невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;
завищення розміру задекларованого від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;
заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Такий порядок встановлено пунктом 58.1 статті 58 Податкового кодексу України.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 – 54.3.6 п. 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов’язання платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *