«Якщо не я То хто? Святкуй волонтерством!»

5 грудня в Надвірнянській районній державній адміністрації з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера відбувся конструктивний діалог у форматі «круглого столу» «Якщо не я То хто? Святкуй волонтерством!»

5 грудня в Надвірнянській районній державній адміністрації з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера відбувся конструктивний діалог у форматі «круглого столу» «Якщо не я То хто? Святкуй волонтерством!»
Волонтерство та спільна добра справа зібрали до розмови представників влади району та міста, представників благодійних фондів та громадських організацій, учасників АТО та тих хто їм допомагає, лікарів, освітян, соціальних працівників, лісовиків, нафтовиків, державних службовців, депутатів, сільських голів, громадських активістів, священників, представників ЗМІ та підприємців.
Начальник відділу молоді та спорту райдержадміністрації Христина Богославець ознайомила учасників заходу з історією виникнення волонтерського руху. Міжнародний день волонтерів був проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства. Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція Гідності, війна на сході нашої країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери першими добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих волонтерів, які не дожили до сьогодення, але прагнули змінити світ та Україну.
Відеоролик про волонтерство в Україні та зокрема про діяльність «руху добра» на Надвірнянщині спонукав присутніх поділитись своїм досвідом у цій нелегкій, але надзвичайно потрібній справі. Що мотивує волонтера? Що його підтримує? А що заважає ? Та які виклики стоять на шляху «ангелів добра».
Про особливості волонтерської діяльності в США та загалом у цілому світі розповіла Леслі Нолан – волонтер найбільшої волонтерської організації світу «Корпус Миру» , яка нещодавно завітала до нашого міста в рамках Угоди між Корпусом Миру США в Україні та Українською організацією, з метою надання допомоги громаді міста та району у написанні та реалізації різного роду грантових проектів та програм, пошуку партнерів, налагодження співпраці з різними організаціями, залученні інвестицій тощо.

«Війна колись закінчиться, а творити добро потрібно завжди!» – сказав студент Надвірнянського коледжу НТУ, юний волонтер Олександр Бейсюк.
 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *