Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Павло Клімкін: Ми зробили дуже багато для того, щоб наступного року був запроваджений безвізовий режим з ЄС

Міністр закордонних справ Павло Клімкін сподівається, що вже наступного року українці зможуть їздити до Європейського Союзу без віз. Про це він сьогодні повідомив під час звіту безпекового блоку Уряду.

«Я дуже сподіваюсь, що на основі того, що ми зробили, а зробили ми дійсно дуже багато, наступного року українці вперше зможуть в’їхати в ЄС без віз. Вважаю це не тільки технічною справою, вважаю це насправді в першу чергу доказом  належності України і українців до Європи», – підкреслив Міністр і додав, що 15 грудня очікується остаточний звіт у справі безвізового діалогу.

Крім того, Павло Клімкін нагадав, що з 1 січня запрацює зона вільної торгівлі з ЄС. Він підкреслив, що зараз ведуться переговори з кожною країною щодо співпраці бізнесових асоціацій, підняття іміджу нашої країни за кордоном тощо. «Зона вільної торгівлі має стати справжнім успіхом. Вона буде імплементуватися з 1 січня і таким чином приведе нас до єдиного європейського простору,  до Європейського Союзу», – відзначив Міністр.

Також Павло Клімкін повідомив, що зараз ведуться переговори  щодо розширення мандату спостережної місії ОБСЄ і Ради Європи. Зокрема, щоб вони мали змогу повномасштабно працювати на Донбасі. «Подивіться, яку роль відіграє зараз місія ОБСЄ. Ми намагаємося, щоб вона мала доступ до кожної ділянки на Донбасі, тільки так ми можемо отримати хоч якусь впевненість, що зброя не ховається по шахтах і заводах, що дійсно відбувається процес відведення, і що в нас немає загрози подальших атак», – зазначив Міністр.  Крім того, він переконаний, що міжнародне співтовариство повинно мати змогу відслідковувати ситуацію і в Криму. «Критичним моментом є можливість, щоб міжнародне співтовариство отримало доступ до Криму, щоб воно бачило всі порушення прав людей. Ми працюємо над тим, щоб Рада Європи і ОБСЄ мали змогу працювати там. І ми будемо постійно працювати на кожному майданчику, щоб не дати Росії легітимізувати агресію», – зазначив Павло Клімкін.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *