Свято Героїв –свято всієї України.

        

        
 
Історія та сучасність України, українського народу – це твір героїв України, це діло людей, які віддали свої сили і своє життя для добра Українського народу. Україна – це справа рук і помислів героїв, які поставили волю і прагнення рідного народу понад свої особисті та будь-які інші інтереси і були вірними своїй ідеї до останнього подиху.

      Саме Свято Героїв 23 травня  відзначили в м. Надвірна біля Могили Борцям за волю України.
     Від пам’ятника Т. Шевченку рушила смолоскипна хода до Могили Борцям за волю України. Попереду несли прапор України та смолоскипи учні Прикарпатського військово-спортивного ліцею, за ними крокували чоти самооборони під керівництвом Віталія Трачука та ветеранів – братчиків ОУН-УПА.  Після виконання Гімну України ведуча Галина Чуревич оголосила свято відкритим. Священники українських церков відправили молебень за загинувшими в боротьбі за волю України.
      Ми повинні пам’ятати: «Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в її обороні». Відзначення Свята Героїв, плекання їхнього культу та духу – це свідчення твердої волі українців йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.
Українська нація зродилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної української крови на чорну українську землю. Вони залишили заповіт, написаний для нас, нащадків, кров’ю і потом: «Вірність і мужність – ось головні риси героїв: вірність своєму ідеалу та мужність у втіленні цього ідеалу в життя. Вірність і мужність аж до смерті! 23 травня – це день, коли кожен повинен запитати себе, що зробив за останній рік для здійснення заповіту Героїв», – зазначив голова райдержадміністрації Михайло Іваночко
      У святі взяли участь та вітали присутніх народний депутат України Руслан Зелик, голова районної ради Василь Попович, міський голова Зіновій Андрійович, голова районного проводу Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім.генерала Романа Шухевича – Михайло Юркевич, депутат обласної ради Володимир Грабовецький, учасник подій на Майдані Тарас Угринчук.

      Звучали пісні у виконанні хору церкви Воздвиження Чесного Хреста під керівництвом Надії Мацьків, хору ветеранів УПА «Заграва», квартету «Легіт» та співака Віктора Чудновського.  
      Особливо в цей нелегкий час, коли ворог стріляє в патріотів України,  ми повинні пам’тати про Героїв України, про нашу історію, щоб не повторити помилок майбутнього та виховувати дітей та молодь не байдужими космополітами, а високодуховними патріотами рідного краю.   
 
Слава Україні! Героям Слава!  

 
                   

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *