Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

З 15 квітня вступив у силу закон, який повернув майбутнім пенсіонерам України право врахування заробітної плати за будь-які 60 місяців поспіль до 30 червня 2000 року

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (№ 3203) зі змінами опублікований в газеті «Голос України» 14 квітня. Він вступив у силу 15 квітня. Про це повідомила заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Оксана Романець.

Законодавчим актом встановлено: «для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв».

У цьому зв’язку законом викладено абзац перший частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Законом також доповнено Розділ «Прикінцеві положення» пунктом 2 такого змісту: «положення цього Закону поширюються на осіб, яким пенсії призначені і перераховані в період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим Законом».

Всім, хто звернувся з приводу призначення пенсії з 01.01.2016 р. і не надав довідки про зарплату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (незалежно від перерв), необхідно терміново подати таку довідку до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 44, (кабінет  № 11), для вирішення питання перерахунку пенсії.   

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *